Lexa Doig

Lexa Doig

Celé jméno: Alexandra Lecciones Doig
Místo narození: Toronto, Ontario, Kanada
Známé projekty: Andromeda, ContinuumArrow

Datum narození: 8.6.1973 (47 let)

Herečka Lexa Doig se narodila v Kanadě, konkrétně v Torontu. Je dcerou inženýra Davida W. Doiga a zdravotní sestry Glorie B. Lecciones. Díky svým rodičům má filipínské, skotské a irské předky. Už od mládí se zajímala o herectví, když už ve svých šesti letech napsala a zrežírovala divadelní hru s názvem Strawberry Shortcake.

Svou kariéru nezahájila jako herečka, ale jako modelka. Modelingu se začala věnovat od svých šestnácti let, ale už ve dvaceti letech si zahrála první profesionální hereckou roli.


Prvních několik let střídala malé seriálové role, které roku 1996 nahradila větší rolí v animovaném seriálu Flash Gordon, kde namluvila Dale Arden. O tři roky později byla obsazena do seriálu CI5: The New Professionals, kde ztvárnila Tinu Backus.

Její dosud největší rolí je postava Andromedy Ascendant, hlavní postavy seriálu Andromeda, který se vysílal v letech 2000 – 2005. Další větší role ztvárnila například v seriálech Stargate SG-1, Eureka, V či Arctic Air. V letech 2012 – 2014 ztvárnila postavu Sonyu Valentine v seriálu Continuum. Roku 2017 jsme ji mohli vidět v seriálu Arrow.

Od roku 2003 je vdaná za herce Michaela Shankse, se kterým má dvě děti.

Foto CC BY-SA 2.0 GabboT, Wikimedia Commons


Hraje v

Filtr seriálů