Lisa Edelstein

Lisa Edelstein

Celé jméno: Lisa Edelstein
Místo narození: Boston, Massachusetts, USA
Známé projekty: House, Girlfriends' Guide to Divorce, The Good Doctor

Datum narození: 21.5.1966 (58 let)

Lisa Edelstein je americká herečka, která se narodila roku 1966 v Bostonu. Je dcerou Alvina a Bonnie Edelsteinových, kteří jsou židovského vyznání. Má dva starší sourozence, vyrůstala v New Jersey a vzdělávala se na Wayne Valley High School. Když jí bylo 18 let, tak se přestěhovala do New Yorku, kde se věnovala studiu divadla na New York University.

Kariéru odstartovala na začátku devadesátých let, kdy se začala objevovat v televizních seriálech. První větší roli získala v seriálu Almost Perfect, kde se v letech 1995–1996 objevila jako Patty Karp. Hned poté získala roli Rhondy Roth, kterou si v letech 1996–1997 zahrála v seriálu Relativity. Kromě toho se v té době věnovala animovanému seriálu Superman, ve kterém namluvila Mercy Graves.

Následovaly větší role v seriálech The West Wing, Ally McBeal, Leap of Faith a Felicity a filmech Rabín, kněz a krásná blondýna, Městečko Black River, Erotománie a Říkej mi strýčku. Její jednoznačně největší rolí je postava Dr. Lisy Cuddy, kterou si v letech 2004–2011 zahrála v seriálu House. Zde patřila mezi hlavní herce celého seriálu.

Během toho se však věnovala i jiným projektům, například propůjčila svůj hlas Sharri Rothberg ze seriálu American Dad! nebo si zahrála v The Good Wife, kde se objevila jako Celeste Serrano. Poté jsme ji ještě mohli vidět v seriálech Castle, Girlfriends' Guide to Divorce, The Good Doctor a The Kominsky Method nebo slyšet v Avatar: The Legend of Korra.

Jejím mužem je Robert Russell, kterého si vzala roku 2014. Kromě hraní se ráda věnuje i psaní, malování a skládání písní. Sem tam přispěje na charitu, vlastní tři psy a má ruské a polské předky.

Foto CC BY 2.0 Arnold Gatilao, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Good Doctor Marina Blaize 2018 2019 1
American Dad! Sharri Rothberg 2007 2023 9

Filtr seriálů