Lochlyn Munro

Lochlyn Munro

Celé jméno: Richard Laughlin Munro
Místo narození: Lac la Hache, Britská Kolumbie, Kanada
Známé projekty: Northwood, Scary Movie: Děsnej biják, Riverdale

Datum narození: 12.2.1966 (58 let)

Lochlyn Munro pochází z Kanady, kde se narodil roku 1966. Původně se chtěl věnovat hokeji, ale po vážném zranění toho musel nechat. Během studia na vysoké škole, kde studoval obory drama a improvizovaná komedie, se zároveň věnoval i muzice. Kariéru herce zahájil roku 1987.

Svou první roli získal v seriálu 21 Jump Street, kde si zahrál epizodní roli. Po několika menších filmových a seriálových rolích se od roku 1991 začal věnovat seriálu Northwood, kde si zahrál Jasona. Pravidelně se tu objevoval až do roku 1994.

Výrazné role měl i v seriálech Hawkeye, Two, JAG či Charmed. V posledním zmiňovaném projektu si dokonce zahrál dvojčata. Roku 2000 byl obsazen do populární komedie Scary Movie: Děsnej biják, kde si zahrál Grega, který patřil mezi hlavní postavy.

V následujících letech se objevoval ve filmových komediích, zahrál si například ve snímcích Kamufláž, Pidihajzlík či Vánoční zásilka, ale předně hrál v thrillerech a hororech. Řeč je například o filmech Pod tlakem, Freddy vs. Jason, Predátor X, Tajuplný ostrov, Dawn Rider, Assault on Wall Street a Odznak cti.

Seriálům se však věnoval i nadále, i když v nich měl převážně epizodní role. To se změnilo například roku 2012, kdy se objevil v seriálu True Justice jako Mark Simms. Nejvíce si ho můžeme pamatovat jako Hala Coopera, kterého hraje od roku 2016 v seriálu Riverdale. Zmiňme ještě seriály Longmire, Awkward., Lucifer, Major Crimes a Beyond, ve kterých se také objevil.

Od roku 1997 žije se svou manželkou Sharon, se kterou má dvě děti. Aktuálně má dvě bydliště, jedno ve Vancouveru a druhé v Los Angeles. Bratři Shawn Wayans a Marlon Wayans ho rádi obsazují do svých projektů.

Foto: New Line Cinema


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Riverdale Hal Cooper 2017 2019 4
Charmed Jack Sheridan 1999 2000 1

Filtr seriálů