Lori Alan

Lori Alan

Celé jméno: Lori Alan
Místo narození: Potomac, Maryland, USA
Známé projekty: SpongeBob SquarePants, Family Guy, The Fantastic Four

Datum narození: 18.7.1966 (57 let)

Lori Alan je americká herečka, bavička a dabérka, která se narodila v Promacu v Marylandu. Oba její rodiče podporovali její nadšení pro herectví. Lori začala hrát již v pěti letech, to se objevila v televizi v reklamě na Shakey's Pizza.

Na jevišti si poprvé zahrála v místní produkci hry Annie Get Your Gun. Navštěvovala Emerson College a dále získala titul na vysoké škole Tisch School of the Arts pro budoucí umělce. Lori se specializuje na dabérství.

Známá je díky tomu, že svůj hlas propůjčila Perle v animovaném seriálu SpongeBob SquarePants nebo Dianě Simmons v seriálu Family Guy. Mimo to dabovala také postavičky v seriálech Henry Hugglemonster, Cow and Chicken, Animaniacs nebo Futurama. Mnoho lidí ji zná také proto, že propůjčila svůj hlas postavě Šéfce ve hře Metal Gear.

Kromě toho jsme její hlas mohli zaslechnout i v mnoha filmech. V její databázi bychom našli dabing pro animované filmy jako Univerzita pro příšerky, Toy Story 3, Já, padouch 2, VALL-I nebo V hlavě.

Samotnou herečku jsme pak mohli spatřit např. v seriálech Desperate Housewives, Ray Donovan, Comedy Central's Wor­kaholics, Bones, Southland, CSI, 90210, Law & Order: Los Angeles, Law & Order a v mnoha dalších televizních seriálech.

V roce 2014 vyhrála cenu Voice Arts Award. Alan se aktivně podílí ve věcech spojených se záchranou zvířat a s jejich blahobytem. Vyjádřila se proti zvěrstvům páchaným na zvířatech a účastní se různých kampaní s tímto tématem spojených. Herečka momentálně žije v Los Angeles.

Foto: YouTube


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
SpongeBob SquarePants Perla 1999 2018 11
Family Guy Diane Simmons 1999 2020 10

Filtr seriálů