Louis Ferreira

Louis Ferreira

Celé jméno: Luís Ferreira
Místo narození: Terceira, Azory, Portugalsko
Známé projekty: Stargate Universe, Durham County, Missing, SAWMotive

Datum narození: 20.2.1966 (58 let)

Louis Ferreira, narozen jako Luís Ferreira a známý také jako Justin Louis (Justin Lewis), je portugalský kanadský herec. Narodil se v roce 1966 na Azorách a jako malé dítě emigroval s rodinou do Kanady.

Jeho filmografie obsahuje přes 100 rolí. Objevil se ve velkém množství televizních seriálů. V hlavních rolích jsme ho mohli vidět v Hidden Hills, Durham County, Urban Angel a Missing. Hrál opakující role či hostující role v seriálech jako NCIS, CSI nebo Criminal Minds. Po opakujících rolích Declana v páté řadě Breaking Bad a plukovníka Hendersona Halla v Primeval: New World hrál hlavní postavu, detektiva Oscara Vegu, v seriálu stanice CTV, Motive, a poté opakující role v The Romeo Section a This Life. Také měl hostující roli v seriálu Letters to God.

V roce 2009 ztvárnil Davida Maysles v oceněném filmu HBO, Grey Gardens, vedle herců jako Jessica Lange či Drew Barrymore. Z dalších filmových rolí zmíníme manžela Sarah Polley v Dawn of the Dead, nebo také Shooter a The Lazarus Child. Známý je také ze třech filmů hororové franšízy Saw.

Současně ho můžeme občas vidět v seriálu S.W.A.T., kde hraje bývalého velitele týmu seržanta Bucka Spiveyho.

Foto: CC BY-SA 3.0 Lark Productions, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
S.W.A.T. William 'Buck' Spivey 2017 2024 4

Filtr seriálů