Louis Hofmann

Louis Hofmann

Celé jméno: Louis Hofmann
Místo narození: Bergisch Gladbach, Německo
Známé projekty: Dark, Land of Mine, Down The River

Datum narození: 3.6.1997 (27 let)

Německý rodák Louis Hofmann se narodil v Mönchengladbachu a vyrůstal ve městě Cologne. Do televize poprvé zavítal v devíti letech v roce 2006, kdy se ukázal v televizním magazínu Servicezeit, který běžel na stanici WDR Fernsehen. V magazínu si vysloužil sekvenci, v níž testoval posun v oblasti rekreačních aktivit pro rodiny. Ve vysílání setrval dva a půl roku a práce v televizi se mu natolik zalíbila, až se rozhodl stát se hercem. Cestu za slávou mu pomohla vydláždit agentura Schwarz, díky níž získal základy potřebné pro herectví.

Po roce 2008 střídal různé epizodní role. Objevil se například v komedii Danni Lowinski, Der verlorene Vater či se krátce podílel na nesmrtelném krimi Alarm für Cobra 11 – Die Autobahnpolizei. Velké pozornosti se mu dostavilo na stříbrném plátně díky jeho ztvárnění Toma Sawyera v roce 2011, kdy debutoval v hlavní roli stejnojmenného snímku režisérky Hermine Huntgeburth. Za svůj výkon byl třikrát oceněn na nejlepšího mladého herce. Roli nezbedného Sawyera si zopakoval i napřesrok v sequelu Tom Sawyer: The Adventures of Huck Finn.

V roce 2017 získal hlavní roli v prvním německém seriálovém počinu na streamovací službě Netflix. V pochmurném Darku ztvárňuje mladého chlapce, který se musí vypořádat se sebevraždou svého otce a který se pokouší nezbláznit v maloměstě, v němž se dějí podivné věci. Dark se tak připojil k první hrstce titulů z neamerické produkce, jež jsou příkladem toho, že je ideální čas zintenzivnit práci na původním obsahu z evropské produkce, protože poutavé příběhy mohou pocházet z různých koutů světa, mohou být psané v různých jazycích a mohou být zasazené do různých časových období.

Louis Hofmann se nejvíce proslavil jako Jonas. Foto: Netflix

Hofmann ve spolupráci s hercem Oliverem Masuccim, s nímž se poznal na natáčení Darku, v roce 2020 připravili speciální improvizační komediální projekt Down The River, v němž herecké duo ztvárnilo syna a otce, kteří se snaží přežít v nebezpečné divočině.

Herec se také podílel na speciálním eventu od Amazonu, který do své videotéky před nedávnem zařadil první německý seriál s název You Are Wanted, v němž se Hofmann objevil v pěti epizodách. Seriál vypráví příběh o muži, jehož všechny osobní informace se dostanou do cizích hackerovských ru­kou.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
All the Light We Cannot See Werner Pfennig 2023 2023 1
Dark Jonas Kahnwald 2017 2020 3

Filtr seriálů