Louisa Jacobson

Louisa Jacobson

Celé jméno: Louisa Jacobson Gummer
Místo narození: Los Angeles, California, U.S.
Známé projekty: The Gilded Age

Datum narození: 12.6.1991 (33 let)

Louisa se narodila v Los Angeles v Kalifornii 12. června 1991 herečce Meryl Streep a sochaři Donu Gummerovi. Je mladší sestrou hudebníka Henryho Gummera a hereček Mamie Gummer a Grace Gummer. Navštěvovala Poly Prep Country Day School a v roce 2013 absolvovala Vassar College v oboru psychologie. Navštěvovala také British American Drama Academy v Oxfordu a je absolventkou Yale School of Drama s diplomem výtvarného umění a herectví.

Na jevišti debutovala jako Mary Dalton v inscenaci od Nambi E. Kelley Native Son v divadle Yale Repertory Theatre v režii Sereta Scotta. V roce 2018 si zahrála v inscenaci Member of the Wedding po boku Tavi Gevinson. V roce 2019 si zahrála Julii v inscenaci Romeo a Julie.

V roce 2022 debutovala v hlavní roli v seriálu Juliana Fellowese The Gilded Age pro HBO po boku Christine Baranski a Cynthie Nixon.

Používá příjmení Jacobson, což je její druhé jméno. Herečka se jménem Louisa Gummer již existuje a Screen Actors Guild (SAG) vyžaduje, aby žádný člen nepoužíval profesionální jméno, které je stejné nebo podobné, aby nebyl zaměňován se jménem kteréhokoli jiného člena.

Foto: Instagram Louisy Jacobson


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Gilded Age Marian Brooková 2022 2

Filtr seriálů