Lucy Lawless

Lucy Lawless

Celé jméno: Lucille Frances Lawless
Místo narození: Auckland, Nový Zéland
Známé projekty: Xena: Warrior Princess, Spartacus, Ash vs Evil Dead

Datum narození: 29.3.1968 (49 let)

Rodným jménem Lucille Frances Ryan je narozena 29. března 1968 v Mount Albertu na Novém Zélandu. Je to herečka a zpěvačka. Na střední škole začala s hraním a během svého dospívání trpěla bulimií, nemoc přemohla na vysoké škole.

Studovala cizí jazyky po dobu jednoho roku a operu po dobu tří let, ale vzdala oboje poté, co se přihlásila na kurz houslí a jazzu. Největší slávu ji zařídila role Xeny v seriálu Xena: Warrior Princess, který běžel v letech 1995 až 2001. Má celkem vysoký počet sourozenců, pět bratrů a jednu sestru. Matka Julie byla učitelkou a otec Frank byl bankéř a starosta Mount Albert. V devatenácti letech otěhotněla s Garthem Laslessem a v roce 1988 se za Garthema provdala v Austrálii a poté porodila dceru Daisy.


Bohužel o pár let později, roku 1995, proběhl rozvod a v roce 1998 se Lucy provdala za producenta seriálu Xena Roberta Taperta. Vidět jsme ji mohli například i v seriálech Hercules: The Legendary Journeys, Battlestar Galactica, Veronica Mars. Dále jsme mohli Lucy zpozorovat i prostřednictvím malého štěku v prvním filmovém Spider-manovi. Její největší role z poslední doby je ztvárnění postavy Lucretiy, manželky Batiata, vlastníka a trenéra gladiátorské školy v seriálu Spartacus: Blood and Sand. Nově pak vystoupí i v komediálně-hororovém seriálu Ash vs Evil Dead z produkce jejího manžela a po boku Bruce Campbella, jejího starého známého a bývalého kolegy z Xeny.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!