Lynda Carter

Lynda Carter

Celé jméno: Lynda Córdova Carter
Místo narození: Phoenix, Arizona, USA
Známé projekty: Supergirl, Wonder Woman, Dva a půl chlapa

Datum narození: 24.7.1951 (72 let)

Lynda Carter je americkou herečkou, která se narodila ve Phoenixu. Je nejmladší ze tří sourozenců. Její matka pochází z Mexika, sama Lynda je pyšná na svůj původ, španělsky sice rozumí, ale neumí pořádně mluvit. Lynda se často zúčastnila soutěží krásy, ve kterých byla úspěšná. V roce 1972 odjela reprezentovat Arizonu na Miss USA, kde dokonce zvítězila. Ten samý rok odjela rezprezentovat svou zemi na Miss World, kde se dostala až do semifinále.

Během studování na arizonské státní univerzitě navštěvovala hodiny herectví, což se jí nakonec vyplatilo. Její prvotina byla v roce 1975, kdy byla obsazena do role Wonder Woman, komiksové hrdiny s lasem pravdy. Lynda roli zbožňovala, protože už jako malá četla komiksy s touto typicky americkou hrdinkou. Lynda se díky této roli stala sexsymbolem nejen Ameriky, ale i celého světa.

Následně Lynda působila několik let v různých TV filmech. Objevila se tak například ve filmu Když přátelství zabíjí, Body and Soul, Celebration a v dalších filmech. Mihla se i v kultovním seriálu Two and a Half Men, kde hrála sama sebe. V roce 2016 byla obsazena do dalšího komiksového seriálu – Supergirl, kde si zahrála prezidentku Spojených Států Olivii.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Supergirl Olivia Marsdin 2016 2018 2

Filtr seriálů