Lyndie Greenwood

Lyndie Greenwood

Celé jméno: Lyndie Greenwood
Místo narození: Toronto, Ontario, Kanada
Známé projekty: Nikita, Sleepy Hollow, Star, Expanse

Datum narození: 6.6.1983 (41 let)

Lyndie Greenwood se narodila a vyrostla v kanadském Torontu. Na škole se věnovala tanci a bojovým uměním. Také později chodila na spoustu hudebních divadelních škol. Profesionálního tréninku se jí dostalo například v Professional Actors Lab, Jason Fraser Studios, Etobicoke School of the Arts a na University Settlement Drama Group. V roce 2006 získala bakalářský titul na univerzitě v Torontu. Její první role byla v nízkorozpočtovém kanadském filmu Pinkville. Televizní debut v roce 2009 měla v jednom díle The Listener.

Už o dva roky později získala opakující roli Sonyi v seriálu Nikita. V průběhu tří let se objevila v 41 dílech. Hned nato získala další roli v novém seriálu Sleepy Hollow. Hrála zde Jenny Millsovou, lovkyni artefaktů. Postava byla v první řadě opakující, ale pro druhou řadu byla povýšena na hlavní, a v seriálu poté vydržela až do konce.

Po skončení Ospalé díry, získala větší roli ve třetí řadě hudebního seriálu Star a opakující roli v seriálu S.W.A.T.. A od roku 2019 ji můžete vídat v seriálu The Expanse jako dr. Elvi Okoye.

Foto: CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
S.W.A.T. Erika Rogersová 2018 2021 2
Sleepy Hollow Jenny Mills 2013 2017 4

Filtr seriálů