Mabel Cadena

Mabel Cadena

Celé jméno: Mabel Cadena
Místo narození: Mexiko
Známé projekty: Black Panther: Wakanda Forever, Capadocia, Los Enviados

Datum narození: 23.9.1990 (33 let)

Mabel Cadena je mexická herečka, která od začátku úplně nevěděla, co chce. Její bakalářský obor se zaměřoval na psychologii, ale pak si Cadena uvědomila, že ji více zajímá herectví. V rámci univerzity přešla na magisterské studium, kde se již naplno věnovala své nové vášni – herectví. Cadena měla to štěstí, že ji našlo latinsko-americké HBO, které ji pravidelně nabízelo role.

Cadena se tak proslavila v rodném Mexiku díky televizním seriálům Rosa Diamante, El Señor de los Cielos či Capadocia. Její převážná část herecké tvorby je právě soustředěna na latinsko-americké seriály. V seriálu Monaca či Ingoberable herečka získala opravdu velké role, které ji obecně dopomohly k popularitě. Jeden velký milník ji ale v kariéře chyběl a to samozřejmě nějaký velkofilm z produkce Hollywoodu.

Sen se Mabel Cadeně splnil v roce 2022, kdy si ji vyhlédl americký režisér Ryan Coogler. Ten ji obsadil do role Namory ve filmu Black Panther: Wakanda Forever. Snad právě tento film bude odrazovým můstkem pro další hollywoodskou tvorbu. Mabelu Cadenu si dále můžeme pamatovat z role Heleny Flores ze seriálu Los Enviados.

Foto: Disney


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Avengers Namora 2022 2022 1

Filtr seriálů