Mads Mikkelsen

Mads Mikkelsen

Celé jméno: Mads Dittmann Mikkelsen
Místo narození: Østerbro, Copenhagen, Dánsko
Známé projekty: Hannibal, RejseholdetJu­lie

Datum narození: 22.11.1965 (52 let)

Mads Mikkelsen vyrůstal v dánském městě Nørrebro a má staršího bratra Larse, který se také věnuje herectví. V mládí se věnoval gymnastice, ale poté studoval tanec v baletní akademii ve městě Gothenburg, kde se naučil plynně švédsky.

Ve filmu se objevil poprvé v roce 1996, a to v Pusher a později si zahrál i v jeho pokračování Pusher II. Co se týče domácí dánské produkce, zazářil v Blikajících světlech, romantickém dramatu Otevřená srdce či historické romanci Královská aféra. Dále jsme ho mohli vidět ve filmech Král Artuš, Casino Royale, Barbar, Tři mušketýři, Souboj Titánů a nejnověji pak v diváky i kritiky oceňovaném Honu (2012) a v letošním westernovém dramatu Spása (2014).


Pro seriálové fanoušky je už tři roky Hannibalem Lecterem a v roce 2016 se ho dočkáme v nových Star Wars Anthology: Rogue One.


Hraje v

Komerční sdělení

Vyhrajte romantický pobyt v Babylonu

Blíží se květen a s ním svátek všech zamilovaných – První máj. Pokud nevíte, co podniknout, nechte se zlákat speciální nabídkou a uneste svou drahou polovičku do malebného Liberce. Budete bydlet ve Wellness Hotelu Babylon a můžete zavítat na místa, kde točil nedávno seriál také Orlando Bloom.