Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

druhý Gellert Grindelwald

druhý Gellert Grindelwald

Úhlavní nepřítel Albuse Brumbála a jeho největší láska zároveň.

Sezóny 1
2022 - 2022

Základní informace:

Celé jméno: Gellert Grindelwald
Datum narození: Asi 1883
Místo narození: Asi Maďarsko
Čarodějnická krev: Čistá nebo poloviční
Škola: Kruval
Pracovní postavení: Černokněžník

Filmy

Gellert Grindelwald je…

  • prasynovcem Batyldy Bagshotové

Gellertovy hůlky

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Neznámý Neznámé Neznámá Gregorovič
2. Neznámý Chlup Wampuské kočky Neznámá Johannes Jonker
3. Bezové dřevo Žíně Testrála 38,10 cm Smrt

Ovládnutí kouzelnického světa

Po získání početného množství následovníků se Grindelwald usadil ve své pevnosti Nurmengard, ve které začal střádat plány. Aby vyvolal válku mezi čaroději a mudly, potřeboval na svou stranu získat všechny čaroděje. Proto se rozhodl kandidovat na post samotné hlavy kouzelnického světa, když jeho kandidaturu navrhl Anton Vogel, dosavadní hlava kouzelnického světa. Grindelwald však věděl, že nemá šanci na úspěch, a proto se rozhodl celou volbu ovlivnit.

K tomu potřeboval magické zvíře jménem čchi-lin, které vždy zvolí novou hlavu kouzelnického světa. Toto zvíře totiž dokáže nahlédnout do lidské duše a odhalit, zda jde o poctivého či nepoctivého člověka. Grindelwald však není poctivý, a proto pověřil své následovníky získáním tohoto zvířete.

Když se jim to povede, Grindelwald ihned zabije nalezené mládě čchi-lina. Následně ho oživí a očaruje, díky čemuž zajistí, aby ho čchi-lin vybral během volby. Během toho ale musí řešit několik dalších záležitostí. Po svém boku si i nadále drží Credence, kterému odpouští jeho chyby, protože ví, že právě Credence dokáže zabít jeho největšího nepřítele, Albuse Brumbála.

I když má volbu hlavy kouzelnického světa prakticky v kapse, musí zařídit, aby čarodějové nesnášeli mudly. Toho docílí během své návštěvy Berlína, ve kterém si nejenom získá velkou podporu, ale zároveň se ho tu pokusí napadnout Jacob Kowalski, což v očích ostatních čarodějů jasně představuje mudlovský atentát na čaroděje.

Vše ale směřuje ke slavnostní volbě v Bhútánu. Grindelwald sem nepřijde sám, společně s ním tu jsou i jeho nohsledi, kteří mají za úkol držet Brumbála a jeho spojence co nejdál od volby, aby ji nijak neovlivnili. Jakmile proběhne volba, během které dříve mrtvý čchi-lin zvolí Grindelwalda hlavou kouzelnického světa, Grindelwald ihned vyhlásí válku všem mudlům.

Na místě se však nachází Brubálovi spojenci, kteří všem odhalí, že celá volba byla podvrh. Mlok všem ukáže skutečného čchi-lina, který se pokloní Albusi Brumbálovi, protože právě on má podle něj tu nejčistší duši. Brumbál mu však poví, že se nechce stát hlavou kouzelnického světa, a tak čchi-lin předstoupí před Vicêncii Santosovou a zvolí ji.

To Grindelwald už nevydrží a rozhodne se zabít Credence, který ho zradil. Jeho kouzlo však vykryjí Albus a Aberforth Brumbálovi, díky čemuž dojde ke zlomení krevní smlouvy, kterou dříve uzavřeli Brumbál a Grindelwald. Brumbál toto zlomení později vysvětlil tak, že zatímco Grindelwald chtěl někoho zabít, Brumbál chtěl v tu chvíli někoho ochránit, kvůli čemuž mohlo dojít ke zlomení krevní smlouvy.

V tu chvíli se Grindelwald a Brumbál pustí do souboje, protože spolu už konečně mohou bojovat. Avšak vzhledem k tomu, že se ke Grindelwaldovi nyní všichni otočili zády, Grindelwald uprchne, a to se slovy, že to on není jejich skutečným nepřítelem. Grindelwald je tedy i nadále na svobodě, ale nyní nemá šanci na ovládnutí kouzelnického svě­ta.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Housovkaaa

lepší než Depp

31.8.2022 | 8:54:33
Kothy

usel…

4.6.2022 | 11:27:46
Xavik

Sere mě, jak je strašně odlišnej od toho prvního, ale Mikkelsen má sakra charisma, takže i tato verze funguje.

admin
18.5.2022 | 14:05:40

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama