Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Filmy

 • Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

  Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

  Grindelwald se připravuje na válku s mudly a obklopuje se svými následovníky. Albus Brumbál je ochoten svého bývalého nepřítele zastavit, a tak dává dohromady tým nesourodých kouzelníků, kteří se pokusí Grindelwalda zastavit. Každý z nich navíc dostane tajný úkol, o kterém ví jen ta daná osoba.

  2022
 • Harry Potter a Kámen mudrců

  Harry Potter a Kámen mudrců

  Úspěšná knižní série začala v roce 2001, kdy se mladý Harry Potter vydal do Bradavic, kde našel domov, přátele, ale také hrozivou pravdu o smrti jeho rodičů. Ty zabil obávaný čaroděj lord Voldemort, který sice na nějaký čas zmizel, ale zcela nezemřel. I přes své omezené zdroje dokáže mocný černokněžník manipulovat s děním v Bradavicích.

  2001
 • Harry Potter a Tajemná komnata

  Harry Potter a Tajemná komnata

  Harry se vrací do Bradavic a nastapuje do druhého ročníku. Je to přesně 50 let, co naposledy byla otevřena na hradě Tajemná komnata a studenti z mudlovských rodin jsou masakrováni neznámým tvorem. Jak se Harry vyrovná s touto skutečností? Dokáže porazit obávaného dědice Salazara Zmijozela?

  2002
 • Harry Potter a vězeň z Azkabanu

  Harry Potter a vězeň z Azkabanu

  Z kouzelnického vězení utekl Sirius Black, obávaný vrah, který má společnou minulost s Harrym Potterem a ten je nejspíše další osobou na jeho vražedném listu. Harry musí zjistit vše o Blackově minulosti a postavit se člověku, kterému se prvnímu v historii podařilo proklouznout kolem Mozkomorů. Dokáže Harry utéci před obávaným Blackem?

  2004
 • Harry Potter a ohnivý pohár

  Harry Potter a ohnivý pohár

  Koná se mistrovství světa ve famrpálu a během něj zaútočí smrtijedi na obyčejné občany. Harry se dozvídá, že zlo je stále silnější a služebníci Pána zla se hlásí o slovo. Navíc se letos v Bradavicích odehrává legendární Turnaj tří kouzelníků. Jakou hraje roli tento turnaj ve Voldemortově hře? A vrátí se Voldemort v plné své síle?

  2005
 • Harry Potter a Fénixův řád

  Harry Potter a Fénixův řád

  Lord Voldemort se vrátil v plné síle a pro kouzelnický i mudlovský svět nastávají kruté časy. Vše se mění. Harry prožívá v Bradavicích svůj nejhorší rok a necítí se tam jako doma. Na pozadí toho všeho chce Voldemort získat tajnou zbraň, která by mu pomohla přinést trvalé vítězství. V cestě mu stojí pouze Harry, který po stejné zbrani taktéž pátrá.

  2007
 • Harry Potter a Princ dvojí krve

  Harry Potter a Princ dvojí krve

  Harry se již pošesté vrací do Bradavic a společně s ředitelem Albusem Brumbálem odhalují minulost lorda Voldemorta, která by jim pomohla získat vodítka, jak ho porazit. Tu nejdůležitější vzpomínku na Voldemortovu minulost uchovává profesor Křiklan, se kterým se Harry rychle sbližuje, aby vzpomínku získal.

  2009
 • Harry Potter a Relikvie smrti I

  Harry Potter a Relikvie smrti I

  Harry se poprvé nevrací do Bradavic a vydává se na nebezpečnou výpravou, kterou ho pověřil Albus Brumbál. Harry začíná pátrat po viteálech, záhadných předmětech, kam lord Voldemort ukryl své části duše. Pakliže budou všechny části duše zničené, může se Harry pokusit zabít samotného Pána zla, který mezitím rozpoutává v kouzelnickém světě peklo.

  2010
 • Harry Potter a Relikvie smrti II

  Harry Potter a Relikvie smrti II

  V posledním filmu se Harry vrací do Bradavic, aby vypátral ztracený viteál. Když se tam vrátí, svou milovanou školu nepoznává. Ředitelem je profesor Snape, ve školách se praktikují kdysi zakázané praktiky, vyučují smrtijedi. Harry se připravuje na poslední bitvu, která rozhodne o osudu celého kouzelnického svě­ta.

  2011
 • Fantastická zvířata a kde je najít

  Fantastická zvířata a kde je najít

  Po pěti letech, kdy měl naposledy v kinech premiéru Harry Potter a Relikvie smrti přichází do kin nový film ze světa J. K. Rowlingové s názvem Fantastická zvířata a kde je najít. Tentokrát se divák vydá do New Yorku s nenapravitelným Mlockem Scammanderem, kterému nedopatřením z kufříku utečou nebezpečná zvířata.

  2016
1

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama