Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Knihy

 • Harry Potter a Kámen Mudrců (1997)

  První kniha o brýlatém čaroději mapuje jeho cestu do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde Harry Potter konečně nachází domov. Uvnitř hradu se ukrývá Kámen Mudrců, který nabízí spoustu možností, a jeden zrádný profesor ho chce ukrást. Je na Harrym, aby mu v tom zabránil.

  24 0
  17.1.2016 | 15:24tom99Diskuze (0)
 • Harry Potter a Tajemná komnata (1998)

  Harryho pěstouni nechtějí mladého Pottera pustit do Bradavic, proto ho si pro něj přijíždí jeho kamarád Ron se svými staršími bratry. Harry se tak opět vydá do Bradavic, kdy se zrovna má otevřít Tajemná komnata, ze které byl vypuštěn netvor, který zabíjí studenty z mudlovských ro­din.

  23 0
  17.8.2015 | 16:59tom99Diskuze (0)
 • Harry Potter a vězeň z Azkabanu (1999)

  Ve třetím dobrodružství zažije Harry potíže a to ve chvíli, když zjistí, že mu jde po krku uprchlý vězeň z vězení Azkaban. Sirius Black, tehdejší stoupenec Voldemorta, chce dopadnout Harryho, který porazil Pána zla. Bradavice podnikávají kroky, aby ochránili své studenty před nebezpečným vrahem.

  23 0
  17.8.2014 | 17:23tom99Diskuze (0)
 • Harry Potter a Ohnivý pohár (2000)

  Lord Voldemort pomalu sílí a smrtijedi se dávají dohromady, aby zatopili kouzelníkům i mudlům. V Bradavicích se koná Turnaj tří kouzelníků, kterého se nechtěně zúčastní i Harry Potter, ačkoliv ještě není plnoletý. Kdo hodil jeho jméno do Ohnivého poháru a hlavně proč?

  23 0
  18.8.2013 | 13:17tom99Diskuze (0)
 • Harry Potter a Fénixův řád (2003)

  Voldemort se vrátil a kouzelnický svět je naruby. Vzniká Fénixův řád, který se pokouší bojovat s Voldemortem a jeho smrtijedy. Harry navíc zjišťuje, že je s pánem Zla daleko více propojen, než si myslel, a bude se muset v pátém ročníku naučít způsoby, ale Vy-víte-komu zabránil vstoupit do mysli.

  21 0
  18.8.2012 | 13:31tom99Diskuze (1)
 • Harry Potter a Princ dvojí krve (2005)

  Kouzelnický svět si přiznal, že se Voldemort vrátil, ale zlo se najednou skrývá ve stínech. Harry je odhodlaný Voldemorta jednou provždy porazit, ale aby to dokázal, musí zjistit jeho minulost. S profesorem Brumbálem se Harry vydává do vzpomínek Voldemorta, kde nachází dávno utajené tajemství.

  20 0
  18.8.2011 | 13:54tom99Diskuze (0)
 • Harry Potter a Relikvie smrti (2007)

  V poslední části se Harry nevydává do Bradavic, ale putuje po celé Británii, aby našel viteály – předměty, do kterých schoval své části duše lord Voldemort, aby mohl oklamat smrt. Pokud má Harry naplnit proroctví své bývalé učitelky a porazit pána Zla, musí nejprve tyto předměty najít a zničit.

  21 0
  18.8.2010 | 14:48tom99Diskuze (0)

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama