Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (1999)

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (1999)

Ve třetím dobrodružství zažije Harry potíže a to ve chvíli, když zjistí, že mu jde po krku uprchlý vězeň z vězení Azkaban. Sirius Black, tehdejší stoupenec Voldemorta, chce dopadnout Harryho, který porazil Pána zla. Bradavice podnikávají kroky, aby ochránili své studenty před nebezpečným vrahem.

23 0
17.8.2014

Základní informace

Originální název: Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Český název: Harry Potter a vězeň z Azkabanu
Rok vydání: 1999
Počet stran: 386
Žánr: Fantasy
Nakladatelství: Albatros

Oficiální synopse

Harry se již potřetí vrací do Bradavic, ale jeho oblíbená škola je zcela jiná, než si jí pamatuje. Školní pozemky hlídají mozkomorové před uprchlým vězněm z Azkabanu Siriusem Blackem, který jako jediný dokázal z tohoto obávaného vězení utéci. Navíc má zamířeno právě za Harrym. Harrymu tak hrozí další smrtelné nebezpečí. Mladý Potter brzy ale zjistí, že celá situace se má trošku jinak, než mu jeho okolí říká.

Zajímavosti

Třetí kniha se stala poměrně temnější knihou než předchozí dvě a sama spisovatelka Rowlingová prozradila, že s přibývajícími knihami vyrůstá i čtenář, proto není nutné se držet zkrátka. Zatímco první dvě knihy se mohly zdát jako zcela epizodní a samostatné, Vězeň z Azkabanu více rozšiřuje svět Harryho Pottera a nutí ve čtenáři vyvolat pocit, že vše má Rowlingová vymyšlené a vše je nějak propojené.

Svých změn se dočkal i třetí film, který dostal na starost režisér Alfonso Cuáron (Mexická jízda), který přivedl do série více temnoty. Zcela změnil školní pozemky, upravil bradavický hrad a přivedl do filmu nové aspekty a změny, které se následně objevovaly až do konce filmové série. Díky obsáhlosti knihy došlo ke značnému zkrácení filmu, především nebylo odhaleno tolik z příběhu Tichošlápka, vynechány byly i důležité famfrpálové zápasy apod.

Více o filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu se můžete dočíst zde.

Ostatní knihy v sérii

Harry Potter a Kámen Mudrců
Harry Potter a Tajemná komnata
Harry Potter a vězeň z Azkabanu (tato kniha)
Harry Potter a Ohnivý pohár
Harry Potter a Fénixův řád
Harry Potter a Princ dvojí krve
Harry Potter a Relikvie smrti

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama