Ezra Miller

Ezra Miller

Celé jméno: Ezra Matthew Miller
Místo narození: Wyckoff, New Jersey, USA
Známé projekty: Justice League, Fantastická zvířata a kde je najít

Datum narození: 30.9.1992 (31 let)

Americký rodák z Wyckoffu se narodil rodičům Roberta S. Millera a Marty Koch. Jeho otec je židovského vyznání a jeho matka katolického, on sám je jako otec Žid. Má dvě starší sestry, Saiyu a Caitlin. Jako malý se věnoval opernímu zpívání, ale poté, co chodil na školy Rockland Country Day School a The Hudson School, se dal na hereckou dráhu.

Roku 2008 se objevil v několika dílech seriálu Californication, kde si zahrál Damiena. O rok později byl obsazen do seriálu Royal Pains, kde ztvárnil Tuckera Bryanta. S přibývajícími lety se čím dál více začal věnovat filmům.

Objevil se například ve filmech City Island, Zítra snad bude líp, Beware the Gonzo, Musíme si promluvit o Kevinovi, Další šťastný den, Charlieho malá tajemství či Vykolejená. Roku 2016 si zahrál Credence Holokosta ve filmu Fantastická zvířata a kde je najít, kterého si následně zopakoval i v pokračováních tohoto snímku.

Jeho nejznámější filmovou postavou je však Barry Allen neboli rychlík Flash, kterého si zahrál už ve filmech Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti, Sebevražedný oddíl a Liga spravedlnosti. Nyní čeká na svou sólovku, která by měla mít premiéru roku 2022.

Co se týče jeho osobního života, sám prozradil, že má rád ženy i muže. Kromě toho řekl, že nerespektuje pouhé rozdělování na ženy a muže, protože on sám se nepovažuje za muže ani ženu.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Justice League Barry Allen (Země-89) 2023 2023 1
Arrow Barry Allen z neznámé Země 2020 2020 1
Harry Potter Credence Holokost 2016 2022 3
Justice League Flash 2016 2023 5

Filtr seriálů