Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Credence Holokost

Credence Holokost

Stydlivý mladík, který oplývá velkou silou.

Sezóny 3
2016 - 2022

Základní informace:

Celé jméno: Credence Holokost/Aurelius Brumbál
Datum narození: 1901
Místo narození: USA
Čarodějnická krev: Čistá nebo poloviční
Pracovní postavení: Žádné

Filmy

Credence Holokost je…

Credenceova hůlka

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Neznámý Neznámé Neznámá Neznámý

Mladík s velkou silou

Credence Holokost se narodil v USA, kde ho jako malého adoptovala Mary Lou Holokostová, vůdkyně protimagické organizace Druhých salemistů. Credence není zrovna upovídaný hoch. Je hodně uzavřený, málomluvný, neklidný a svým způsobem tajemný. Jeho adoptivní matka je na něj velmi přísná, což mu vadí, ale nedává to najevo.

Jak vyroste, tak o něj začne mít velký zájem bystrozor Percival Graves. Ten po něm potřebuje, aby odhalil velkou sílu, která ohrožuje New York. Percival po čase zjistí, že právě Credence má v sobě tu velkou sílu, kterou hledá. Credence má v sobě obscurus, velmi mocnou kouzelnickou věc, která se objevuje u malých dětí. Obscurus však Credence nedokázal porazit, protože ho Credence uvnitř sebe dokázal uchovat.

Po Percivalově objevu Credence svou sílu vypustí naplno. Percival se ho snaží chránit, ale ústav amerických kouzelníků KOKUSA ho zničí. Credence však celý útok přežije a uprchne do Francie, kde se snaží nalézt svou rodinu, protože chce zjistit, kdo je skutečně zač.

V cirkuse se brzy spojí s Nagini, se kterou nalezne Irmu Dugardovou, bývalou služebnou jeho matky. Ta je však záhy zabita Gunnarem Grimmsonem, členem britského ministerstva kouzel. Po odhalení svého původu ve vzteku podlehne Grindelwaldovu vlivu a přidá se na jeho stranu. Ten mu za odměnu prozradí jeho pravé jméno – Aurelius Brumbál.

Touha po pravdě

Grindelwald si drží Credence po svém boku, protože ví, že právě on mu může pomoci přemoci Albuse Brumbála, jeho největšího nepřítele. Credence je i nadále na jeho straně, ale netouží po tom dosáhnout Grindelwaldových cílů, ale svých. Zajímá ho totiž jeho vlastní původ. Nyní sice ví, že je Brumbál, ale netuší, jak přesně zapadá do této rodiny.

Credence se za dobu strávenou po Grindelwaldově boku viditelně změní. Dostává od něj důležité úkoly, ale některé se mu nepodaří splnit, což sice Grindelwalda rozčílí, ale promine mu to, protože ví, že ho potřebuje. V Berlíně se mu podaří narazit na Albuse, kterého se pokusí přemoci pomocí své obrovské síly, ale nepovede se mu to.

Credence začne pomalu podléhat síle obscuru, kvůli čemuž se z něj vyprchává život. Během volby nové hlavy kouzelnického světa se přidá na Albusovu stranu a odhalí, jaké plány měl Grindelwald s čchi-linem. Poté se shledává se svým otcem Aberforthem, který mu řekne, ať jde s ním domů. Credence jeho nabídku přijme.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
CoRnDuCK

V druhém díle se u mně zlepšil :)

8.10.2019 | 19:07:28
fanta2pomeranc

Zatím… podle mě ale tu postavu nějak rozvedou v dalších dílech…

30.1.2018 | 15:01:59
Robinson

Vůbec mi nesedl, bohužel. :(

31.12.2017 | 11:36:31
dadinka

NE, NE, NE! Jako obskurus zničil celý film :(!

24.11.2016 | 16:35:47
Kothy

pako…

24.11.2016 | 15:06:12

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama