Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Harry Potter

Základní informace

Vše začalo roku 1997, kdy obyčejná učitelka J. K. Rowlingová vydala první knížku s názvem Harry Potter a Kámen mudrců. Děti v té době nechtěli číst a spíše trávili čas u počítače. Byla to právě Rowlingová, která přinutila děti opět se vrátit ke knížkám. Velký zájem o tuto knižní sérii pochopitelně neunikl Warner Brothers., kteří okamžitě začali vymýšlet, jak brýlatého čaroděje přivést na filmové plátno.

V roce 2001 tak byl uveden do kin první film pod názvem Harry Potter a Kámen mudrců. Režie se zhostil rodinný režisér Chris Columbus a o hudbu se postaral legendární John Williams. Obsazení bylo převážně britské tak, jak si to Rowlingová přála. Film se stal velice úspěšným a zvedli tak velkou popularitu knížek. Ihned bylo rozhodnuto o dalším pokračování.


(Hlavní postavy Harryho Pottera. Foto: Warner Brothers.)

Druhý díl znovu natočil Columbus, ale třetí film vznikl pod režisérem Alfonso Caúronem, který se ve filmovém světě blýskl pouze Mexickou jízdou. Alfonso přinesl do série čerstvý vzduch a uvedl děj do trošku temnější atmosféry. Po třetím filmu se diskutovalo co dál. Hlavním postavám vypršely smlouvy a debatovalo se, zda role Harryho, Rona a Hermiony nebudou přeobsazeny.

Nakonec všichni tři herci zůstali až do konce série. Čtvrtý film natočil Mike Newelll, který prohlásil, že mu Caúron tak trochu vzal vítr z plachet, když z Harryho udělal temné dílo. Pátý díl natočil David Yates, který zůstal režisérem až do konce série. Poslední film byl rozdělen na dvě části a odstartoval současný trend v Hollywoodu, kdy se téměř vždy závěrečné části dělí na dva filmy.

V roce 2011 byl uveden do kin poslední film o Harrym Potterovi a kouzelnický svět na nějaký čas utichl. V roce 2016 ovšem do kin vtrhl film ze světa Harryho Pottera pod zajímavým názvem Fantastická zvířata a kde je najít. O scénář se postarala samotná J. K. Rowlingová, která má v hlavě vymyšlenou rovnou celou trilogii. Svět Harryho Pottera tak znovu ožil.

Trailer na první film

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
mirako

Když nepočítám Fantastický zvířata, tak 10/10.

19.12.2021 | 15:37:17
akashko12

Vždy keď si pozriem nejakú časť HP, hneď si spomeniem na detstvo. Nikdy ma to neomrzí a vedel by som to pozerať 24/7.

redaktor
6.7.2020 | 12:01:05
Kothy

Super filmy.

30.6.2020 | 15:04:29
Robinson

Prostě dokonalost.

16.11.2017 | 13:51:38
mudr.scorpion

NEJlepsi!

15.4.2017 | 16:04:40
simavok

J.K. by měla být prohlášena za svatou!

23.10.2016 | 10:37:57
sedlo03

:3

15.10.2016 | 18:08:09
Kubaskou

Nejlepší

15.10.2016 | 17:23:42
Valada06

Jedna z nejlepších sérii v historii lidstva.

čestný člen redakce
15.10.2016 | 17:05:36
dadinka

Moje srdcová záležitost, která ve mně zůstane navždy ♥

10.10.2016 | 16:34:20
1

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama