Maggie Q

Maggie Q

Celé jméno: Margaret Denise Quigley
Místo narození: Honolulu, Havaj, USA
Známé projekty: Designated Survivor, Nikita, Live Free or Die Hard

Datum narození: 22.5.1979 (44 let)

Maggie Q se narodila na Havaji otci s irskými a polskými předky a matce, která pocházela z Vietnamu, kde Maggiin otec sloužil ve válce. Maggie má čtyři sourozence. Na střední škole byla velice sportovně zdatná, jak v atletice, tak v plavání a dokonce získala sportovní stipendium na soukromé univerzitě, kde plánovala studovat na veterinářku. Rodiče ji ale nemohli finančně podpořit, takže během léta odletěla z Havaje, aby si vydělala peníze a mohla začít na podzim studovat.

Maggie odletěla do Tokia, kde se neúspěšně pokusila o modeling, ale v Hong Kongu se jí to povedlo. Začínala od nuly, bez znalostí jazyka a s dvaceti dolary v kapse. Všiml si ji Jackie Chan, který ji vzal pod svá křídla, protože věřil v její hvězdný potenciál a naučil ji vše potřebné. Po jeho vzoru Maggie nepoužívá kaskadéry.

Svou hereckou kariéru započala v Asii televizním dramatem House of the Dragon, které se stalo velkým hitem. Následovaly filmy Model from Hell a Gen-Y Cops a poté už Manhattan Midnight a Rush Hour 2.

Pak přišel rok 2006 a Mission Impossible III. a o rok později čtvrtá Smrtonosná past. Následovaly role v seriálové Nikitě a filmové sérii Divergent. Její nejnovější seriálovou rolí je agentka FBI v Designated Survivor. V roce 2017 by si měla zahrát se svým snoubencem v seriálu Red Flag, kde ztvární hlavní roli.

Maggie je zasnoubená s hercem Dylanem McDermottem, má několik psů, je zastánkyní práv zvířat a vegetariánkou.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Designated Survivor Hannah Wells 2016 2
Divergent Tori 2014 2016 3
Mission: Impossible Zhen Lei 2006 2006 1

Filtr seriálů