Maja Schöne

Maja Schöne

Celé jméno: Maja Schöne
Místo narození: Stuttgart, Německo
Známé projekty: Dark, The Fire, Cowgirl

Datum narození: 1.1.1976 (48 let)

Maja Schöne je známá německá herečka, která se narodila v roce 1976 ve Stuttgartu, kde byla také vychována po boku dvou starších bratrů. Maja dlouho nevěděla, co by chtěla dělat po střední škole. Svět před kamerou a na jevišti ji začal přitahovat až v dospělosti, kdy získala nabídku od malé divadelní společnosti. Po ukončení stáží, v nichž se zaměřovala na divadelní herectví a režijní tvorbu, se rozhodla naplno věnovat hereckému umu. V roce 1997 nastoupila na školu Schauspielschule Bochum, kde získala komplexní průpravu pro herce. Studijní program dokončila v roce 2001 a o pár týdnů později se přestěhovala do Hamburku, v němž odstartovala svou divadelní kariéru – často se objevovala v Schillerových hrách. Od roku 2009 se angažuje v divadle Thalia.

Svůj debut na stříbrném plátně měla Maja Schöne za sebou v roce 2004. V ansámblu vedlejších postav se objevila po boku herečky Alexandry Marii Lary v komediálním snímku Marka Schlichtera Cowgirl. Za ztvárnění Alexandřiny filmové přítelkyně si vysloužila nominaci na International Undine Award. Maji se povedlo seznámit se i s televizním světem.

Momentka z natáčení Darku (2018). Foto: Baran Bo Odar

Ze začátku se objevovala v epizodních rolích seriálů Buddenbrooks, Summertime Blues a Zarte Parasiten. Pak se herečce poštěstilo a na pět let se vrátila do svého rodného Stuttgartu kvůli kriminálnímu seriálu Místo činu, který je nejdéle běžícím seriálem v německy mluvících zemích. Zde si zahrála manželku vyšetřovatele Bootze.

V roce 2017 získala hlavní roli v prvním německém seriálovém počinu na streamovací službě Netflix. V pochmurném Darku propůjčuje svoji tvář Hanně Kahnwaldové, jejíž manžel spáchá sebevraždu a jejíž mladý syn Jonas o pár dní později úplně zmizí z povrchu zemského. V seriálu však zastupuje vícero rolí. Příběh se odehrává v maloměstě Winden, v němž se dějí podivné věci. Dark se tak připojil k první hrstce titulů z neamerické produkce.

Maja Schöne je provdaná za herce Carla Ljubeka, s nímž má dceru.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Dark Hannah Nielsen (Evin svět) 2020 2020 1
Dark Hannah Kahnwald (2019/2020) 2017 2020 3

Filtr seriálů