Mandy Patinkin

Mandy Patinkin

Celé jméno: Mandet Bruce Patinkin
Místo narození: Chicago, Illinois, USA
Známé projekty: Chicago Hope, Criminal Minds, Homeland

Datum narození: 30.11.1952 (71 let)

V roce 1972 opustil Kansaskou univerzitu, na které strávil dva roky, a přestěhoval se do New Yorku, kde následně studoval na proslulé Julliard School of Dramatic Arts. Na začátku své herecké kariéry působil v divadlech mimo Broadway jako Public Theatre nebo Hudson Guild Theatre. Od roku 1977 do roku 1984 působil na Broadwayi.

Poprvé se představil ve filmu The Big Fix. Následně na sebe upoutal velkou pozornost ve filmu Ragtime, režírovaném Milošem Formanem. Ve zfilmovaném románu Daniel si zahrál postavu Paula Isaacsona.

V roce 1994 se objevil v seriálu Chicago Hope, kde si zahrál doktora Jeffreyho Geigera. Za tuto roli dostal v roce 1995 cenu Emmy. Mimo jiné se také neustále věnuje divadlu. V roce 1990 se objevil poprvé na jevištích ve Velké Británii, kde si zahrál v dramatu Rhinoceros. Následně ztvárnil v roce 2000 hlavní roli po boku Toni Collette v broadwayské inscenaci muzikálu The Wild Party. Také vystupuje jako zpěvák na koncertech, nahrál alba Mandy Patinkin a Dress Casual. V posledních letech se objevil například v seriálu Criminal Minds či filmu Smurfs: The Lost Village.

Od roku 2011 Mandy působí v seriálu Homeland, kde hraje Saula Berensona, mentora Carrie Mathison.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Homeland Saul Berenson 2011 2020 8

Filtr seriálů