Manu Bennett

Manu Bennett

Celé jméno: Jonathan Manu Bennett
Místo narození: Auckland, Nový Zéland
Známé projekty: Spartacus, Arrow, Hobbit, The Shannara Chronicles

Datum narození: 10.10.1969 (54 let)

Manu Bennett se narodil na Novém Zélandu, ale hned po jeho narození se jeho rodina přestěhovala do Austrálie. Je synem slavného novozélandského zpěváka a jeho matka byla modelka bikin. Ve své rodině má předky z novozélandského kmene Maoři, dále je částečně irského, skotského a španělského původu.

Když byl na střední škole, tak hrál reprezentačně ragby. Poté začal jevit zájem o moderní tanec, klasický balet a hraní na piano. Následně odcestoval do Los Angeles, kde se věnuje od roku 1993 herectví.

Manu se zprvu účastnil televizních seriálů, kde jeho role byly převážně epizodní. Avšak jeho první role byla ve filmu Paradise Beach, natočená roku 1993. Vystupoval ve filmech jako Lantana či 30 dní dlouhá noc.

Největší zvrat v jeho kariéře nastal, když přijal roli Crixa v seriálu Spartacus. Díky této roli si získal sympatie mnoha fanoušků. Následný rok vystupoval v prequelu Spartakus: Bohové arény. Seriál Spartakus roku 2013 skončil, zažil úspěšné tři série, a zřejmě díky tomu jej nabrali do seriálu Arrow, kde hraje postavu Sladea Wilsona.

Manu má v současné době další velkou roli v trilogii Hobbita, kde hraje Azoga, skřeta, který je na plátně kompletně animovaný, ale při natáčení jej ztvárnil právě Manu Bennett. Od roku 2016 jej vídáme v seriálu The Shannara Chronicles, kde hraje Allanona.

Foto CC BY-SA 2.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Shannara Chronicles Černý mág 2017 2017 1
The Shannara Chronicles Allanon 2016 2017 2
Arrow Slade Wilson 2013 2020 6
Spartacus Crixus 2010 2013 4

Filtr seriálů