Marcia Cross

Marcia Cross

Celé jméno: Marcia Anne Cross
Místo narození: Marlborough, Massachusetts, USA
Známé projekty: Desperate Housewives, Quantico, Melrose Place

Datum narození: 25.3.1962 (62 let)

Marcia se narodila do katolické rodiny učitelky Janet a manažera Marka. Má mladší (učitelka) a starší sestru (webdesignerka a hudebnice). Po střední škole vystudovala herectví na Juilliardu, kde obdržela částečné stipendium. Poté získala ještě titul z psychologie, kterou studovala v Los Angeles v letech 1997–2002.

Svou hereckou kariéru Marcia započala v telenovele The Edge of Night. Po přestěhování se z New Yorku do Los Angeles získala další role, například ve One Life to Live. Následovaly epizodní role v seriálech jako Cheers nebo Knots Landing.

V roce 1982 přišel velký průlom s rolí psychotické Dr. Kimberly Shaw v Melrose Place, kterou ztvárňovala několik sezón. Poté se objevila v epizodní rolích v Seinfeldovi, Ally McBeal, Spin City, CSI a dalších. Zahrála si i v několika nezávislých filmech a poté přišla role Lindy Abbottové v Everwoodu. To byla první role, kterou vzala těsně po odpromování na Antiochské univerzitě. Po účinkování v Melrose Place se rozhodla vrátit do školy a vystudovat psychologii. Jelikož nechtěla školu zanedbávat, tak v tomto období přijímala pouze ony příležitostné epizodní role.

Druhý zlom v její kariéře nastal s rolí Bree Van de Kamp v Zoufalých manželkách. Marcia za tuto roli získala nespočet nominací, mimo jiné i na Emmy, třikrát na Zlatý glóbus a pětkrát na Screen Actors Guild Awards. Za roli Bree obdržela ve druhé řadě seriálu Satellite Award. Po jeho ukončení po osmi sezónách se na televizní obrazovky vrátila v roce 2015 jako senátorka Claire Haas v novince Quantico.

Marcia Cross žila roky s hercem Richardem Jordanem, který v roce 1993 zemřel na nádor na mozku. V roce 2006 si vzala burzovního makléře Toma Mahoneyho, kterému po umělém oplodnění v roce 2007 porodila dvě holčičky.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Quantico Claire Haas 2015 2017 2

Filtr seriálů