Mark Christopher Lawrence

Mark Christopher Lawrence

Celé jméno: Mark Christopher Lawrence
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Chuck

Datum narození: 22.5.1964 (59 let)

Mark Christopher Lawrence je americký herec, stand-up komik a dabér. Pravděpodobně nejznámější je ze své role tajemného DJe, Tone Defa, v satirickém mockumentu, Fear of a Black Hat z roku 1994. Hrál také v mnoha populárních filmech jako Terminátor 2: Den zúčtování, Planeta opic (2001) a Štěstí na dosah.

K jeho větším seriálovým rolím patří Velký Mike v NBC seriálu Chuck. Hostoval i v mnoha televizních pořadech, z těch nejznámějších například Hrdinové, My Name Is Earl, Drzá Jordan, Dharma & Greg, Show Jerryho Seinfelda, Malcolm v nesnázích, Dotek anděla, Malcolm & Eddie, Men Behaving Badly, Murphy Brown a Martin.

Lawrence a jeho dva sourozenci vyrůstali se svobodnou matkou v Comptonu v Kalifornii. V desátém třídě se přidal do školního debatního týmu. Poté, co vyhrál školní okresní Literární olympiádu, zúčastnil se Lawrence státního a národního stupně soutěže a vyhrál univerzitní cenu Bovero-Tabor Award, která je udělována nejlepším mladým mluvčím v zemi.

Na University of Southern California se stal trenérem debatního týmu a bylo mu uděleno plné stipendium. Během studia získával cenné zkušenosti při práci v Los Angeles Theater Center. Tady si jej vyhlídl agent, který mu sehnal první roli v televizním seriálu Poldové z Hill Street. Po dokončení vysoké školy pracoval v divadle San Francisco Mime Troupe a účinkoval ve standup comedy po celé Americe, Austrálii a Kanadě.

Lawrencova práce v divadle vedla k získání ocenění Dramalogue za jeho účinkování ve hře Minimanta od Rezy Abdoh. Vyhrál cenu NAACP za práci v Ken Davisově The Glass House v roce 1990. Této role si všiml režisér James Cameron, který jej obsadil ve filmu Terminátor 2: Den zúčtování.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Chuck Big Mike

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů