Mark Christopher Lawrence

Mark Christopher Lawrence

Celé jméno: Mark Christopher Lawrence
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Chuck

Datum narození: 22.5.1964 (58 let)

Mark Christopher Lawrence je americký herec, stand-up komik a dabér. Pravděpodobně nejznámější je ze své role tajemného DJe, Tone Defa, v satirickém mockumentu, Fear of a Black Hat z roku 1994. Hrál také v mnoha populárních filmech jako Terminátor 2: Den zúčtování, Planeta opic (2001) a Štěstí na dosah.

K jeho větším seriálovým rolím patří Velký Mike v NBC seriálu Chuck. Hostoval i v mnoha televizních pořadech, z těch nejznámějších například Hrdinové, My Name Is Earl, Drzá Jordan, Dharma & Greg, Show Jerryho Seinfelda, Malcolm v nesnázích, Dotek anděla, Malcolm & Eddie, Men Behaving Badly, Murphy Brown a Martin.


Lawrence a jeho dva sourozenci vyrůstali se svobodnou matkou v Comptonu v Kalifornii. V desátém třídě se přidal do školního debatního týmu. Poté, co vyhrál školní okresní Literární olympiádu, zúčastnil se Lawrence státního a národního stupně soutěže a vyhrál univerzitní cenu Bovero-Tabor Award, která je udělována nejlepším mladým mluvčím v zemi.

Na University of Southern California se stal trenérem debatního týmu a bylo mu uděleno plné stipendium. Během studia získával cenné zkušenosti při práci v Los Angeles Theater Center. Tady si jej vyhlídl agent, který mu sehnal první roli v televizním seriálu Poldové z Hill Street. Po dokončení vysoké školy pracoval v divadle San Francisco Mime Troupe a účinkoval ve standup comedy po celé Americe, Austrálii a Kanadě.

Lawrencova práce v divadle vedla k získání ocenění Dramalogue za jeho účinkování ve hře Minimanta od Rezy Abdoh. Vyhrál cenu NAACP za práci v Ken Davisově The Glass House v roce 1990. Této role si všiml režisér James Cameron, který jej obsadil ve filmu Terminátor 2: Den zúčtování.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Chuck Big Mike

Filtr seriálů