Marlee Matlin

Marlee Matlin

Celé jméno: Marlee Beth Matlin
Místo narození: Morton Grove, Illinois, Spojené státy americké
Známé projekty: Bohem zapomenuté děti, Switched at Birth, Dancing with the Stars

Datum narození: 24.8.1965 (58 let)

Jako dítě prodělala Marlee těžší formu spalniček, jejichž následkem přišla z velké části o sluch. Dokáže i mluvit a samozřejmě znakuje. Ani ztráta sluchu ji však neodradila od přání stát se herečkou. Významně se také angažuje v charitativních organizacích, nejvíce se zaměřuje na osvětu o AIDS.

Hrávala v dětském divadelním souboru, přičemž chodila na běžnou školu pro slyšící děti. Po střední škole se dokonce dostala na práva, která i vystudovala, a to na Harper College v Palatinu v Illinois. Po škole se vrátila k divadlu, kdy si ji při představení hluchoněmé Lydie v dramatu Bohem zapomenuté děti všimla režisérka Randa Hainesová. Marlee získala nabídku zahrát si hlavní roli v tomto projektu zpracovaném na filmovém plátně a sklidila velký úspěch. Za roli Sarah Normanové obdržela Zlatý Glóbus a Oskara (1987).

Z dalších zajímavých projektů lze zmínit film Neslyším zlo (1993), seriál Picket Fences (1995), v roce 2008 tančila v pořadu Dancing with the Stars (s partnerem vypadli jako šestí). V době natáčení kriminálky Reasonable Doubts poznala policejního důstojníka Kevina Grandalského, za kterého se v roce 1993 provdala a dnes spolu mají čtyři děti (2 dcery a 2 chlapce). V letech 2011 – 2017 hrála jednu z významných rolí v seriálu ze světa neslyšících – Switched at Birth.

Foto v anotaci CC BY-NC-ND 2.0: Sharon Graphics


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Switched at Birth Melody Bledsoe 2011 2017 5

Filtr seriálů