Matt Berry

Matt Berry

Celé jméno: Matthew Charles Berry
Místo narození: Bromham, Bedfordshire, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Snuff Box, The IT Crowd, Toast of London

Datum narození: 2.5.1974 (50 let)

Matt Berry je rodák z Bromhamu, kde se narodil roku 1974. Společně se svou starší sestrou Johannou byl vychováván Charlesem a Pauline Berryovými. Vzdělával se na Nottingham Trent University, kde roku 1997 získal titul bakaláře.

Původně se nevěnoval hraní, protože svou kariéru odstartoval tím, že byl součástí štábu britského pořadu o videohrách. Poté se už věnoval hraní, ale ještě ne v seriálech ani filmech, na začátku 21. století byl totiž hercem v londýnské turistické atrakci.

Prvních velkých rolí se dočkal až roku 2004, kdy se objevil v seriálech Garth Marenghi's Dar­kplace a The Mighty Boosh a sehrál hlavní roli v televizním filmu AD/BC: A Rock Opera. Těmito projekty na sebe upozornil poměrně výrazně, a proto se brzy dočkal dalších, a mnohem větších.

Po působení v minisériích Snuff Box a Man to Man with Dean Learner byl roku 2007 obsazen do seriálu The IT Crowd, kde si zahrál potrhlého šéfa Douglase Reynholma. Tento seriál však neměl mnoho epizod, a proto se během jeho vysílání mohl věnovat i jiným rolím. Zahrála si například v komediích Angry White Man či Svengali.

Berry se však vždycky více věnoval seriálům, což potvrdil brzy poté, protože si hned v letech 2014–2015 zahrál jednu z hlavních rolí seriálu House of Fools. Během toho se však už věnoval seriálu Toast of London, kde hraje Stevena Toasta, ústřední postavu.

Ve velkém to rozjíždí od roku 2018, protože právě od tohoto roku se objevil ve velkém množství seriálů. Výrazné role měl v Year of the Rabbit a What We Do In The Shadows. Kromě toho se věnuje i dabování animovaných postav. Jeho hlas jsme tudíž mohli slyšet v seriálech Twelve Forever, Moominvalley či Disenchantment.

Kromě hraní se často věnuje i skládání hudby. Jeho tvorbu lze zaslechnout ve filmech AD/BC: A Rock Opera a See Me či seriálech Snuff Box, Blunder a Toast of London.

Foto CC BY-SA 2.0 Ben Meadows, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
What We Do In The Shadows Laszlo Cravensworth 2019 6
Disenchantment Merkimer 2018 1
The IT Crowd Douglas Reynholm 2007 2013 3

Filtr seriálů