What We Do In The Shadows (Co děláme v temnotách)
92/100 - 43×

What We Do In The Shadows(Co děláme v temnotách)

Seriál dokumentárním způsobem sleduje tři upíry Nandora, Nadju a Laszla, kteří spolu žijí již stovky let. Upíři žijí na Staten Islandu v New Yorku společně s energetickým upírem Colinem Robinsonem a lidským sluhou Guillermem.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
6 sezón | FX | 30 minut
žánr
Komedie
hrají
Kayvan Novak (Nandor), Natasia Demetriou (Nadja), Matt Berry (Laszlo Cravensworth), Harvey Guillén (Guillermo de la Cruz), Mark Proksch (Colin Robinson), Kristen Schaal (Průvodkyně)

Laszlo Cravensworth

Laszlo Cravensworth

Laszlo je přes 300 let starý a pochází z Anglie. Je manželem Nadji.

Sezóny 6
2019 -

Jako člověk byl Laszlo nejkrásnějším mužem ve vesnici postižené malomocenstvím a morem, i když se sám také leprou nakazil. Jednou v noci upírka Nadja vletěla do jeho okna a svedla ho a proměnil v upíra. Jako upír získal Laszlo silné hypnotické schopnosti a jedinečnou schopnost komunikovat se zvířaty. Jako většina upírů se dokázal proměnit v netopýra, ale z nějakého důvodu raději křičí „netopýr!“ pokaždé, než tak učiní.

Laszlo se oženil s Nadjou a oba měli několik afér. Nadja má několik afér s reinkarnacemi jedné osoby, Gregora. Bez ohledu na to, jaké pohlaví nebo druhu se Gregor reinkarnoval, Laszlo je vždy dokázal zlikvidovat stětím, což Nadja nevěděla. Laszlo, který je bisexuál, kdysi měl poměr s baronem Afanasem, divokým členem královské rodiny upírů. V okamžiku Laszlova vyvrcholení mu Afanas řekl, aby převzal kontrolu nad novým světem; Laszlo byl bohužel příliš rozrušený, než aby ho mohl správně slyšet. Laszlo také spal s Nadjinou kamarádkou čarodějnic Lilith, což způsobilo, že si Nadja vyvinula extrémní nedůvěru k čarodějnicím.

(Foto: Fx)

Laszlo, nadaný hudebník, vytvořil hudební duo s Nadjou a během 18. a 19. století složil několik písní, které se později během 20. století znovu interpretovaly do dalších populárních písní. Mezi nejpozoruhodnější příklady patří „mořeplavecká píseň“ zkomponovaná v roce 1792, která se později stala Kokomo z The Beach Boy’s.

Na neznámém místě získal Laszlo klobouk z čarodějnické kůže od bavorského lovce čarodějnic. Neuvědomil si, že je prokletý, a klobouk způsobil několik pohrom, včetně irského bramborového hladomoru a koně, který pošlapal Laszla, když se s ním pokusil spojit.

Kolem roku 1853 cestoval Laszlo do Kalifornie v naději, že uzavře dohodu s ďáblem, aby se stal lepším kytaristou, aniž by si uvědomil, že ďáblova křižovatka byla ve skutečnosti v Mississippi. Pronajal si dům na pláži v San Diegu patřící upírovi Jimovi a zapomněl zaplatit nájem posledního měsíce a kauci. Jim byl tak naštvaný, že následujících 167 let hledal Laszla.

Během viktoriánské éry zabil Laszlo v Londýně mnoho lidí a dostal jméno Jack Rozparovač. Nikdo nezjistil, že Laszlo byl Jack a nikomu to neřekl, dokud nečelil smrti při incidentu v roce 2019.

Laszlo a Nadja nakonec odpluli do New Yorku na lodi s upírem Simonem Vychytralým, s nímž měla Nadja nejpravděpodobnější poměr. Laszlo s sebou vzal svůj čarodějnický klobouk, který Simon chtěl a na Laszla žárlil. Laszlo a Nadja se usadili na Staten Islandu, zatímco Simon šel na Manhattan a rychle převzal upíry města. Založil upíří noční klub The Sassy Cat Club, který Nadja, Laszlo a spolubydlící Nandor navštěvovali ve 20. letech 20. století. Od konce 19. století do 90. let 20. století se Laszlo objevil v několika pornografických filmech.

Někdy před rokem 1932 se Laszlo dostal do konfliktu s upírskou radou poté, co z nudy proměnil dítě v upíra. Další upír, Garrett, byl nesprávně uznán vinným z trestného činu a odsouzen k uvěznění v podzemí v chrámu krvežíznivců. Laszlo předal dítě známému v Bronxu a nakonec se sami stali členy rady.

V roce 1977 se z hudebníka Elvise Presleyho stal upír. Elvis si občas u Laszla doma pronajal rakev, aby tam nahrál novou hudbu.

V době natáčení dokumentu žili Laszlo a Nadja s upírem Nandorem, energetickým upírem Colinem Robinsonem a Nandorovým sluhou Guillermem v domě na Staten Island.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama