What We Do In The Shadows (Co děláme v temnotách)
92/100 - 43×

What We Do In The Shadows(Co děláme v temnotách)

Seriál dokumentárním způsobem sleduje tři upíry Nandora, Nadju a Laszla, kteří spolu žijí již stovky let. Upíři žijí na Staten Islandu v New Yorku společně s energetickým upírem Colinem Robinsonem a lidským sluhou Guillermem.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
6 sezón | FX | 30 minut
žánr
Komedie
hrají
Kayvan Novak (Nandor), Natasia Demetriou (Nadja), Matt Berry (Laszlo Cravensworth), Harvey Guillén (Guillermo de la Cruz), Mark Proksch (Colin Robinson), Kristen Schaal (Průvodkyně)

Nadja

Nadja

Nadja je přes 500 let stará upírka pocházející z Řecka.

Sezóny 6
2019 -

Nadja byla během svého lidského života velmi znevýhodněna. Její vesnice, která se nacházela na „nádherném“ ostrově s vysokou populací hadů, byla spálena armádou neznámého válečníka (kterým nakonec byl její budoucí spolubydlící Nandor Neúprosný) asi 200 let předtím, než se narodila. Pouze „nejhloupější“ lidé byli ušetřeni a vesnice se nikdy nevzpamatovala, takže její občané byli těžce zasaženi hladomorem a chudobou.

(Foto: Fx)

Nadjina rodina byla velmi chudá a kvůli teplu musela spalovat oslí trus a osly. Když byla Nadja mladá, její matku snědl medvěd; její umírající výkřiky údajně pohltil její nefritový náhrdelník, který krátce předtím dala Nadji. Jako mladá žena pracovala jako zpěvačka hrdelního zpěvu. Jednou v noci, když zpívala hadům, upírka v podobě hada kousla Nadju do krku a proměnila ji v upírku. Nadju následně vyhnali z ostrova vesničané, včetně její rodiny.

Poté, co se stala upírkou, získala mnoho milenců, z nichž většina byli reinkarnací Gregora, muže (a někdy i ženy, myši nebo koně), který vedl různé životy, ale vždy zemřel dekapitací, v jednom okamžiku kvůli tomu, že mu Nadja usekla hlavu v okamžiku vášně.

Jednou v noci Nadja vletěla do okna anglického člověka Laszla Cravenswortha, svedla ho, napila se jeho krve a proměnila ho v upíra. Ti dva se nakonec vzali. Kolem roku 1861 byli manželé vyhnáni z Evropy kvůli předsudkům proti upírům. Byli posláni do USA spolu s kolegou upírem Simonem Vychytralým, s nímž Nadja nejspíš měla poměr. Laszlo si s sebou vzal svůj klobouk z čarodějnické kůže, který Nadja nesnáší, protože klobouk je zjevně prokletý. Pokusila se klobouku několikrát zbavit, ale pokaždé se doslova doplazil zpět.

V jednu chvíli byla Nadja dobrou přítelkyní s čarodějnicí jménem Lilith, ale skončilo to poté, co Lilith spala s Laszlem. Incident způsobil, že Nadja hrozně nenávidí čarodějnice.

Nadja pomohla Laszlovi během 18. a 19. století zkomponovat řadu písní jako hudební duo, které se později během 20. století znovu pustilo do dalších populárních písní. Mezi příklady jejich spolupráce patří „mořeplavecká píseň“ zkomponovaná v roce 1792, která se později stala The Beach Boy’s Kokomo a Wannabe od skupiny Spice Girls.

Laszlo a Nadja se usadili na Staten Islandu, zatímco Simon šel na Manhattan a rychle převzal městské upíry. Založil upíří noční klub The Sassy Cat Club, do kterého Nadja, Laszlo a Nandor chodili během 20. let. V době natáčení dokumentu Nadja žila s Laszlem, energetickým upírem Colinem Robinsonem, Nandorem a jeho sluhou Guillermem v domě na Staten Island.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů