Matthew Davis

Matthew Davis

Celé jméno: Matthew W. Davis
Místo narození: Salt Lake City, Utah, USA
Známé projekty: Pravá blondýnka, What About Brian, The Vampire Diaries

Datum narození: 8.5.1978 (39 let)

Matt Davis, někdy vystupující pod jménem Matthew Davis, je nejvíce znám z velkého filmového hit o blonďaté právničce Pravé blondýnce, kde hrál Warnera Huntingtona III., přítele poněkud hloupé Elle Woodsové. Dále se objevil v trháku Michaela Baye Pearl Harbor, Blue Crush režírovaný Johnem Stockwellem a Seeing Other People od Wallacea Wolodarskyho.

Matt si také zahrál v komedii Finding BlissLeelee Sobieski, ve válečném drama z druhé světové války Below, s Brucem Greenwoodem a Zachem Galifianakisem a ve vietnamském drama TigerlandColinem Farrellem.


Ze seriálových rolí se pravidelně objevoval v seriálu What About Brian a ve vedlejší roli, dobře oceňována kritiky, seriálu Damages. V seriálu The Vampire Diaries hraje středoškolského učitele Alarica, který toho ví mnohem více, než ostatní tuší, ale sám neví, jak hluboko je propojen s upířími bratry Salvatorovými. Roku 2013 se objevil ve třinácti epizodách seriálu Cult jako Jeff Sefton.

Předtím než se ujal v herecké branži, pracoval jako poslíček pizzy. Jednou doručoval pizzu Andymu Garciovi, a tak nyní umírá touhou ho znovu potkat a říct mu, že už se jednou viděli.

Foto CC BY 2.0 vagueonthehow, Wikimedia Commons


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.