Matthew Davis

Matthew Davis

Celé jméno: Matthew W. Davis
Místo narození: Salt Lake City, Utah, USA
Známé projekty: Pravá blondýnka, What About Brian, The Vampire Diaries

Datum narození: 8.5.1978 (45 let)

Matt Davis, někdy vystupující pod jménem Matthew Davis, je nejvíce znám z velkého filmového hit o blonďaté právničce Pravé blondýnce, kde hrál Warnera Huntingtona III., přítele poněkud hloupé Elle Woodsové. Dále se objevil v trháku Michaela Baye Pearl Harbor, Blue Crush režírovaný Johnem Stockwellem a Seeing Other People od Wallacea Wolodarskyho.

Matt si také zahrál v komedii Finding BlissLeelee Sobieski, ve válečném drama z druhé světové války Below, s Brucem Greenwoodem a Zachem Galifianakisem a ve vietnamském drama TigerlandColinem Farrellem.

Ze seriálových rolí se pravidelně objevoval v seriálu What About Brian a ve vedlejší roli, dobře oceňována kritiky, seriálu Damages. V seriálu The Vampire Diaries hraje středoškolského učitele Alarica, který toho ví mnohem více, než ostatní tuší, ale sám neví, jak hluboko je propojen s upířími bratry Salvatorovými. Roku 2013 se objevil ve třinácti epizodách seriálu Cult jako Jeff Sefton.

Předtím než se ujal v herecké branži, pracoval jako poslíček pizzy. Jednou doručoval pizzu Andymu Garciovi, a tak nyní umírá touhou ho znovu potkat a říct mu, že už se jednou viděli.

Foto CC BY 2.0 vagueonthehow, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Legacies Alaric Saltzman 2018 2022 4
The Vampire Diaries Alaric Saltzman 2009 2017 8

Filtr seriálů