Maury Chaykin

Maury Chaykin

Celé jméno: Maury Alan Chaykin
Místo narození: Brooklyn, New York, USA
Známé projekty: A Nero Wolfe Mystery, Less Than Kind

Datum narození: 27.7.1949Datum úmrtí: 27.7.2010 (61 let)

Herec Maury Chaykin se narodil roku 1949 v New Yorku, a to Irvingu J. a Clarice Chaykinovým. Vyrůstal ve svém rodném státě, kde i studoval, a to na University at Buffalo a The State University of New York. Později se přestěhoval do kanadského Toronta, kde žil společně se svou manželkou, kanadskou herečkou, Susannah Hoffmann a dcerou Rose. Před ní měl ještě jednu manželku, a to producentku Ilanu Frank.

Hereckou kariéru odstartoval už v 70. letech, kdy byl součástí divadelní skupiny, kterou založil společně se svými přáteli. Jakmile se však na začátku 80. let přestěhoval do Kanady, tak se začal objevovat v seriálech i filmech.

Dnes má herec na svém kontě velké množství rolí, které tvoří především ty vedlejší. Z filmů zmiňme jeho účast například na snímcích Tanec s vlky, Hrdinové mého dětství, Na rybách, Plán B, Lékařská akademie a Pravda nebo lež.

Podobné pozornosti se dočkal i v seriálech. V letech 1982–1986 se objevil ve čtyřech epizodách seriálu Seeing Things, kde ztvárnil Randalla Jacksona. Poté získal velkou roli v seriálu A Nero Wolfe Mystery, kde se v letech 2001–2002 objevil v hlavní roli – ztvárnil tu tedy Nera Wolfea.

Vedlejší role si zahrál například v seriálech Sex Traffic, Stargate SG-1, Eureka, Superstorm či Entourage. Roku 2008 se dočkal další velké role, když byl obsazen do seriálu Less Than Kind jako Sam Blecher. Působil tu až do roku 2010.

V červenci roku 2010 se veřejnost dozvěděla smutnou zprávu – v den svých 61. narozenin hercovi selhalo srdce. Konkrétně zemřel v Torontu, kde žil od 80. let. V posledních několika letech zároveň bojoval s nemocí ledvin.

Foto: Automatic Pictures


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Eureka William Cobb 2006 2006 1

Filtr seriálů