Max Adler

Max Adler

Celé jméno: Max Adler
Místo narození: Queens, New York City, New York, USA
Známé projekty: Glee, Switched at Birth, FraXtur

Datum narození: 17.1.1986 (38 let)

Max Adler je americký herec, který se narodil roku 1986 v New Yorku. Je nejstarším potomkem Douga a Lisy Adlerových, kteří svou domácnost vedli v židovském duchu. Jakmile se Max narodil, jeho rodina se přestěhovala do Fountain Hills v Arizoně. Poté ještě žil ve Scottsdalu v Arizoně.

Po studiu se přestěhoval do Los Angeles, kde zahájil svou hereckou kariéru. Znát ho můžeme především ze seriálů, ale na svém kontě má i několik filmových rolí. Zahrál si například v Detention of the Dead, The Midnight Man a Chicagský tribunál.

Každopádně zpočátku neměl nijak výrazné role. Své první skutečně velké se dočkal až roku 2009, když se objevil v seriálu Glee jako Dave Karofsky. Zde působil až do roku 2015. Během toho se roku 2014 začal věnovat seriálu Switched at Birth, kde vystupoval až do roku 2017 jako Miles Conroy. Následně si zahrál ještě vedlejší postavy v seriálech The Young and the Restless, FraXtur, The Guardians of Justice a The Flash.

Vzhledem k tomu, že v seriálu Glee hrál tyrana, který šikanoval jiného chlapce kvůli jeho menšinové sexuální orientaci, obrátili se na něj zástupci menšinových sexuálních orientací a požádali ho, aby podpořil všechny, kteří bojují se svou orientací. Herec tak s radostí učinil.

Roku 2012 se zasnoubil se svou dlouholetou přítelkyní Jennifer Bronstein, kterou si následně vzal roku 2015. O pět let později se jim narodil syn Dylan Remington.

Foto CC BY-SA 3.0 Bady Maru, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Flash Jaco Birch 2018 2023 3
Glee David Karofsky 2009 2015 5

Filtr seriálů