Michael O'Neill

Michael O'Neill

Celé jméno: Michael O'Neill
Místo narození: Montgomery, Alabama, USA
Známé projekty: The West Wing, Bates Motel, Extant, Rectify

Datum narození: 29.5.1951 (72 let)

Michael O'Neill je americký herec narozený roku 1951. Narodil se v Alabamě, chodil na Capitol Heights Junior High a Robert E. Lee High School. Na střední se věnoval basketballu. Dále chodil na Auburn University. Po vystudování působil v Theatricum Botanicum v Los Angeles, odkud se odstěhoval do New Yorku, kde začala jeho kariéra.

Známe jej především díky jeho seriálovým rolím, které nejčastěji tvoří právníci a policisté. Během kariéry vystřídal už spoustu rolí, ale většina z nich byla epizodního charakteru. Svou první větší si zahrál v letech 1999–2006 v seriálu The West Wing, kde se objevil jako agent Ron Butterfield.

Poté si zahrál například v seriálech The Unit, Prison Break, Vegas a Necessary Roughness. Od roku 2014 začal získávat trochu větší role. Právě toho roku si zahrál Nicka Forda v seriálu Bates Motel. Poté se objevil v seriálu Extant jako Alan Sparks. Velkou roli si zahrál i v seriálu Rectify, kde působil jako Roland Foulkes. Nakonec zmiňme i jeho roli v poslední řadě seriálu Scandal, kde se objevil jako Lonnie Mencken.

O'Neill má celkem dva byty, a to v Los Angeles a Birminghamu v rodné Alabamě. Žije se svou manželkou Mary a dcerami Ellou, Annie a Molly.

Foto: CBS


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Bates Motel Nick Ford 2014 2014 1
Extant Alan Sparks 2014 2014 1
NCIS Riley McCallister 2010 2012 2

Filtr seriálů