Michael Park

Michael Park

Celé jméno: Michael Frank Park
Místo narození: Canandaigua, New York, USA
Známé projekty: As the World Turns, Supercapitalist, Stranger Things

Datum narození: 20.7.1968 (56 let)

Michael Park vystudoval Nazareth College a původně se chtěl stát architektem. Nakonec se ale rozhodl pro hereckou kariéru a v roce 1992 pracoval na festivalu nových divadelních her pro divadlo Geva v Rochesteru. Objevil se v místních hrách jako například Ellen Universe Joins The Band a Peephole.

V roce 1994 se objevil v muzikálu Hello Again v Lincolnově divadle. V roce 1995 měl debut na Broadwayi v // Smokey Joe's Cafe. V roce 1997 se rozhodl přesídlit do televize a přidal se k dlouhověké soap opeře //As the World Turns jako Jack Snyder. V telenovele vydržel až do roku 2010 a získal za roli tři nominace na Emmy a několik cen pro telenovely včetně cen Daytime Emmy za Vynikajícího hlavního herce v dramatickém seriálu.

Po ukončení práce v telenovele se vrátil zpět k divadle. V roce 2012 si zahrál v nezávislém thrillerovém filmu Supercapitalist. Přestože se tedy hlavně věnuje divadle, občas se objeví i v seriálech. V roce 2014 si zahrál ve třech dílech druhé řady House of Cards a ve třech dílech druhé řady Chicago P.D.. V dalších letech jste ho mohli zahlédnout v Gotham, Mindhunter či v Blue Bloods. V roce 2019 měl větší opakující role a to v seriálech Tales of the City, Stranger Things a v dokumentárním seriálu The Family.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Stranger Things Tom Holloway 2019 2019 1
Chicago P.D. Asher Roslyn 2014 2014 1

Filtr seriálů