Michael Rispoli

Michael Rispoli

Celé jméno: Michael Vincent Rispoli
Místo narození: Tappan, New York, USA
Známé projekty: Kick-Ass, Those Who Kill, The Deuce

Datum narození: 27.11.1960 (63 let)

Americký herec Michael Rispoli je znám tím, že hraje především charakterové role. Ostatně u něj by to ani jinak nešlo, protože sám herec má jistý charakter. Už podle jeho příjmení lze poznat, že jeho rodina nepochází z Ameriky, kde se narodil, ale z Itálie. Narodil se konkrétně v New Yorku a chodil na State University of New York, kde se zaměřoval na divadlo.

Rispoli je filmový i seriálový herec. Větší role si zahrál ve snímcích Jeho a její, Osud tomu chtěl, Pan Rosnička, Nepřemožitelný, Únos vlaku 1 2 3, Rumový deník a Rob the Mob. Objevil se i v populárním Kick-Assu z roku 2010, kde si zahrál Big Joea.

Co se týče seriálů, tak v těch si zahrál již několik zapamatovatelných rolí. Brzy po svém hereckém debutu si zahrál postavu Loua Frischettiho v seriálu The Great Defender. Poté si zahrál větší role v seriálech Ryan Caulfield: Year One, Big Apple, The Sopranos, Bram and Alice, Third Watch a The Black Donnellys.

V letech 2012–2013 si zahrál v seriálu Magic City, kde se objevil jako Bel Jaffe. Poté jsme ho mohli vidět v seriálu Those Who Kill, kde ztvárnil Wilkieho. V neúspěšném seriálu Feed the Beast ztvárnil detektiva Guye Giordana a od roku 2017 ho můžeme vídat v seriálu The Deuce, kde hraje mafiána Rudyho Pipila.

Jeho manželkou je Madeline L. Crawford, se kterou má tři děti. On sám pochází z velké rodiny, protože má sedm sourozenců.

Foto: Millennium Entertainment


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Deuce Rudy Pipilo 2017 2019 3

Filtr seriálů