Michael Shannon

Michael Shannon

Celé jméno: Michael Corbett Shannon
Místo narození: New York, New York, USA
Známé projekty: Boardwalk Empire, Man of Steel, Nocturnal Animals

Datum narození: 7.8.1974 (49 let)

Jeden z nejobsazova­nějších současných herců, Michael Shannon, se narodil v New Yorku, vyrůstal však v Kensingtonu a Chicagu.

Po skončení studia se okamžitě vrhl do víru herecké kariéry. Debutoval televizními filmy Overexposed a Angel Street a následně se objevil v komedii Groundhog Day. Na začátku 21. století se blýskl rolemi v dramatech Vanilla Sky a 8 Mile. V roce 2007 zahájil Michael spolupráci s režisérem Jeffem Nicholsem, když se objevil v thrilleru Shotgun Stories. Následně spolu natočili filmy Take Shelter, Mud, Loving a Midnight Special. Velkého úspěchu dosáhl Michael díky filmu Revolutionary Road, za roli Johna Givingse byl nominován na Cenu Akademie a Zlatý glóbus, žádnou z cen však nezískal.

Roku 2010 hrál Shannon padoucha Doca Crosse Williamse v komiksovém westernu Jonah Hex a následně začal hrát Nelsona Van Aldena v mafiánském seriálu Boardwalk Empire. O tři roky později pak mistrně zahrál generála Zoda ve filmu Man of Steel, čímž se zapsal do paměti mainstreamového publika. Kryptonského zloducha si zopakoval i v sequelu Batman v Superman: Dawn of Justice.

V roce 2014 obdržel Michael za roli ve filmu 99 Homes další nominaci na Zlatý glóbus, kterou ovšem znovu neproměnil. V poslední době exceloval ve filmech Elvis & Nixon a Nocturnal Animals. Za druhý jmenovaný byl nominován na Cenu Akademie, kterou však získal Mahershala Ali.

Nejnovějším filmem na Michaelově kontě je Del Torův Shape of Water a brzy jej uvidíme v přepisu Bradburyho knihy Fahrenheit 451.

Embed from Getty Images

Foto: Warner Bros.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Nine Perfect Strangers Napoleon Marconi 2021 2021 1
Waco Gary Noesner 2018 2018 1
Justice League Generál Zod 2013 2023 3

Filtr seriálů