Mike Vogel

Mike Vogel

Celé jméno: Michael James Vogel
Místo narození: Abington Township, Pensylvánie, USA
Známé projekty: Under The Dome, Childhood's End, Pan Am, Bates Motel

Datum narození: 17.7.1979 (45 let)

Mike Vogel je americký herec a bývalý model, který se dal na hereckou kariéru v roce 2001 a od té doby se objevil v řadě úspěšných filmů a seriálů. Narodil se v Abington Township v Pensylvánii, kde vyrůstal s dalšími dvěma sourozenci, bratrem Danielem a sestrou Kristin. Chodil na školy William Tennent High School a Cairn University.

Svou kariéru začal v modelingu, v roce 2001 pak dostal příležitost zahrát si v seriálu Grounded for Life, kde se příležitostně objevoval v letech 2001 až 2004. Jeho první velká filmová role přišla v roce 2003, když si ve filmu Grind zahrál mladého skateboardistu. Od té doby hrál v mnoha dalších úspěšných filmech jako Poseidon, Cloverfield a Rumor Has It…

V seriálech mívá větší úspěchy. Roku 2010 se objevil v seriálu Miami Medical jako Dr. Chris Deleo. Poté se mu podařilo získat významnou roli, kterou byla postava Deana Lowreyho v seriálu Pan Am. Následně se roku 2013 objevil jako zástupce šerifa Zack Shelby v seriálu Bates Motel. Ihned poté získal hlavní roli ve sci-fi novince Under the Dome, kde si zahrál Barbieho. Poté jsme ho mohli vidět v další hlavní roli, kterou tentokrát byla postava Adama Daltona, jehož si zahrál v seriálu The Brave. Mezitím se ještě objevil v minisérii Childhood's End.

Od roku 2003 má za ženu bývalou modelku Courtney Vogel, se kterou má tři děti, a to Cassy Renee Vogel, Charlee B. Vogel a Gabriela Jamese Vogela.

Foto CC BY-SA 2.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Childhood's End Ricky Stormgren 2015 2015 1
Bates Motel Zack Shelby 2013 2013 1
Under the Dome Dale "Barbie“ Barbara 2013 2015 3

Filtr seriálů