Minnie Driver

Minnie Driver

Celé jméno: Amelia Fiona Jessica Driver
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Dobrý Will Hunting, About a Boy, Speechless

Datum narození: 31.1.1970 (54 let)

Minnie se narodila v Londýně. Její rodiče se jmenují Gaynor Churchward a Charles Ronald Driver (nikdy se nevzali) a mají slavnou minulost. Minnie má starší sestru Kate, která je filmovou producentkou a manažerkou. Jméno Minnie získala díky své mladší sestře, která nebyla schopna správně vyslovit Amelia, a toto ”zkomolení” jí už navždy zůstalo.

O herecké dráze začala uvažovat v šestnácti letech. Roku 1991 úspěšně dokončila studia na Webber-Douglas Academy of Dramatic Art v Londýně a vzápětí nastoupila na dráhu televizní herečky. Začala vystupovat v divadle Komedie plná omylů, Ženatý muž, Škola skandálů, Camino Real. Objevila se jako host v televizních seriálech Lovejoy, Peak Practice, The Day Today, Murder Most Horrid. Začala také koncertovat s vlastními skladbami v londýnských jazzových klubech.

Herečka se stala známá díky roli ve filmu Dobrý Will Hunting, kde stála po boku Matta Damona. Za roli získala řadu ocenění, některé dokonce proměnila. Minnie můžeme znát také z filmů Šance pro lásku, Spáči, Povodeň, Ideální manžel, Vrať se mi, Krasavice, Zloději a vyděrači, Případ Mahowny, Ach ty ženy!, Zakletá Ella, Zkřížené cesty, Mateřské galeje, Odsouzení, Barneyho ženy, Prostě skvělá, Červený stan a Beyond the Lights.

Na svém kontě má i spoustu seriálových rolí. V letech 2007–2008 slavila úspěch díky roli Dahlie Malloy, kterou si zahrála v seriálu The Riches. Za tuto roli byla dokonce nominována na cenu Emmy a Zlatý glóbus. Poté se prosadila jako Fiona, kterou v letech 2014–2015 hrála v seriálu About a Boy.

V letech 2016–2019 se věnovala hlavní ženské roli seriálu Speechless, kde vystupovala jako Maya DiMeo. Kromě toho měla výraznější role i v seriálech Will & Grace a The Witcher: Blood Origin.

Roku 2001 byla krátce zasnoubená s hercem Joshem Brolinem. Poté otěhotněla se scenáristou a producentem Timothym J. Leou, se kterým sice dlouho nebyla, ale narodil se jim syn Henry. Od roku 2019 je jejím mužem Addison O'Dea.

Foto CC BY-SA 2.0 Josh Jensen, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Witcher: Blood Origin Seanchaí 2022 2022 1
Speechless Maya DiMeo 2016 2019 3
About a Boy Fiona 2014 2015 2

Filtr seriálů