Minnie Driver

Minnie Driver

Celé jméno: Amelia Fiona „Minnie“ Drive
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Speechless, The Riches, About a Boy

Datum narození: 31.1.1970 (52 let)

Minnie se narodila v Londýně. Její rodiče se jmenují Gaynor Churchward a Charles Ronald Driver a mají slavnou minulost. Minnie má starší sestru Kate, která je filmovým producentem a manažerem. Jméno Minnie získala díky své mladší sestře, která nebyla schopna správně vyslovit Amelia, a toto ”zkomolení” jí už navždy zůstalo.

O herecké dráze začala uvažovat v šestnácti letech. Roku 1991 úspěšně dokončila studia na Webber-Douglas Academy of Dramatic Art v Londýně a vzápětí nastupuje na dráhu televizní herečky. Začala vystupovat v divadle Komedie plná omylů, Ženatý muž, Škola skandálů, Camino Real. Objevila se jako host v televizních seriálech Lovejoy, Peak Practice, The Day Today, Murder Most Horrid. Začala také koncertovat s vlastními skladbami v londýnských jazzových klubech.


Herečka se stala známá díky roli ve filmu Good Will Hunting, kde stála po boku Matta Damona. Za roli získala řadu ocenění, některé dokonce proměnila. Minnie můžeme znát také z filmů Jasný terč, Return to Me, Šance pro lásku, Zakletá Ella.

Minnie získala hlavní roli v seriálu About a Boy, kde ztvárnila Fionu. Za výkon v seriálu The Riches byla dokonce nominovaná na cenu Emmy nebo Zlatý glóbus. V současné době hraje v seriálu Speechless, kde taktéž získala hlavní roli.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Speechless Maya DiMeo 2016 2018 2
About a Boy Fiona 2014 2014 1

Filtr seriálů