Mireille Enos

Mireille Enos

Celé jméno: Marie Mireille Enos
Místo narození: Houston, Texas, USA
Známé projekty: The Killing, The Catch

Datum narození: 22.9.1975 (48 let)

Otec je původem Američan, matka Francouzska. Pochází z pěti dětí. Jejími sourozenci jsou méně známí herci Veronique Enos a Jongiorgi Enos. Je vzdálenou příbuznou Johna Enose (Mladí a neklidní – Bobby Marsino).

4. ledna 2008 se provdala za herce Alana Rucka. 23. září 2010 se jí narodila dcera Vesper Vivianne.

Po stopách svých starších sourozenců začala chodit na střední školu herectví a umění. Studovala na soukromé univerzitě v Birghamu, během svého studia získala prestižní stipendium. Má z části skotské předky.

Deset let žila v New Yorku a během této doby byla v roce 2005 nominována na Tony Award za roli ve hře Edwarda Albeeho Kdo se bojí Virginie Woolfové?, kterou hrála v divadle Longacre.

Svou kariéru televizní herečky začínala malými rolemi v televizních filmech a seriálech Sex ve městě, Křižovatky medicíny, Zákon a pořádek: Zločinné úmysly, Kriminálka Miami, Beze stopy

Větší roli získala až v originálním seriálu televizní stanice HBO Velká láska o polygamním soužití tří žen z Utahu s jejich 7 dětmi a pouze jedním manželem. Mireille si v tomto vtipném seriálu zahrála roli dvojčat Kathy a Jodeen Marquartových.

Zajímavosti

Je Mormonka.
Její rodiče se seznámili, když otec sloužil misii pro Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Hanna Marissa Wiegler 2019 1
The Catch Alice Vaughanová 2016 1
The Killing Sarah Linden

Filtr seriálů