Morfydd Clark

Morfydd Clark

Celé jméno: Morfydd Clark
Místo narození: Švédsko
Známé projekty: Pride and Prejudice and Zombies, Crawl, His Dark Materials

Datum narození: 17.3.1989 (34 let)

Morfydd Clark se narodila ve Švédsku, ale přestěhovala se do Cardiffu ve Walesu, když jí byly 2 roky. Hovoří plynně velšsky a anglicky. Poté, co se potýkala s dyslexií a ADHD, opustila školu, když jí bylo 16 let. V roce 2009 byla před tréninkem v Drama Centre v Londýně přijata do produkce Britského hudebního divadla pro mládež a do Národního divadla pro mládež ve Walesu.

V roce 2016 se objevila ve filmu The Call Up a jako Cordelia ve filmu King Lear, v roce 2017 si zahrála v Interlude In Prague a ztvárnila Catherine Dickensovou ve filmu The Man Who Invented Christmas. V prosinci 2019 bylo oznámeno a počátkem roku 2020 potvrzeno, že Clark vylíčí mladší verzi postavy Galadriel v seriálu The Lord of the Rings na Amazonu Prime. Clark se také objevila ve fantasy seriálu His Dark Materials.

Foto: Instagram Morfydd Clark


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Lord of the Rings: The Rings of Power Galadriel 2022 1
His Dark Materials Sestra Clara 2019 2019 1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů