Mustafa Shakir

Mustafa Shakir

Celé jméno: Mustafa Shakir
Místo narození: Severní Karolína, USA
Známé projekty: Quarry, The Deuce, Luke Cage

Datum narození: 21.8.1976 (47 let)

Mustafa Shakir je americký herec, který se narodil v Severní Karolíně, ale vyrůstal v newyorském Harlemu. Původně se živil jako kadeřník, ale nakonec se začal věnovat herectví. To ho zajímalo už v době, kdy chodil na střední školu. Vystudoval The New School.

Herecké kariéře se věnuje už od roku 1996, kdy se začal objevovat v menších televizních rolích. Po několika nijak výrazných letech se roku 2006 objevil v seriálu Girlfriends, kde si zahrál Javona Dennise.

Nicméně jeho skutečně první větší rolí byla postava Mosese, kterého si roku 2016 zahrál v seriálu Quarry. Téhož roku se objevil také v minisérii The Night Of a v letech 2017–2019 se věnoval seriálu The Deuce, kde hrál Velkého Mikea. Jeho zatím největší rolí je postava Bushmastera, kterého si roku 2018 zahrál v seriálu Luke Cage. Zde jako hlavní padouch ukázal, jak umí bojovat.

Další roky byly také plodné, objevil se totiž v seriálu Jett, kde ztvárnil Quinna. Dále jsme ho mohli vidět i v seriálu Cowboy Bebop, kde se objevil jako Jet Black.

Shakir prohlásil, že nejvíce obdivuje herečku Violu Davis a herce Morgana Freemana. Zároveň prozradil, že je velkým fanouškem komiksů, především má rád Bladea a Spawna. Ve svém volném čase se věnuje poezii a hudbě a je vegetarián.

Foto: Netflix


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Defenders John McIver 2018 2018 1
The Deuce Velký Mike 2017 2019 3

Filtr seriálů