Neil Grayston

Neil Grayston

Celé jméno: Neil Gordon Grayston
Místo narození: New Westminster, Britská Kolumbie, Kanada
Známé projekty: Godiva’sEure­ka

Datum narození: 24.3.1981 (43 let)

Neil Grayston je kanadský rodák z New Westminsteru, kde se narodil roku 1981. K herectví měl delší dobu poměrně blízko, a proto se ho rozhodl vystudovat na vysoké škole ve Vancouveru. Jeho předci pocházejí ze Skotska, Francie, Irska a Rumunska. Herec ovládá bojové umění taekwondo.

První herecké role začal získávat od roku 2000, přičemž první větší se dočkal už o rok později, kdy ztvárnil Jordona Rosena v seriálu Edgemont. Poté měl stejně výraznou roli v seriálu Wonderfalls, kde se objevil jako Alec. První skutečně velké role se dočkal až v letech 2005–2006, kdy se objevil v seriálu Godiva’s jako Martin.

Roku 2006 byl obsazen do své prozatím největší role. Získal totiž jednu z hlavních rolí seriálu Eureka, ve kterém ztvárnil mladého vědce Douglase Farga. Kromě toho namluvil i S.A.R.A.H., umělou inteligenci s ženským hlasem, která se po celou dobu seriálu starala o bunkr místního šerifa.

Fargovi se herec věnoval až do roku 2012, přičemž během toho se objevil i v pár epizodách Warehouse 13, kde si ho taktéž zahrál. Už před koncem Eureky se také začal věnovat seriálu The True Heroines, kde se objevil jako Percy Andrews.

Co se týče filmů, tak v tomto ohledu herec postrádá potřebné role, protože do nich není moc obsazován. Zahrál si například v béčkovém katastrofickém filmu Hrozící konec světa. Spíše se proto věnuje seriálům, dále se tudíž objevil například ve Spooked, The Bletchley Circle: San Francisco či The Magicians.

Foto CC BY 2.0 Ewen Roberts, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Eureka Douglas Fargo 2006 2012 5
Eureka S.A.R.A.H. 2006 2012 5

Filtr seriálů