Nicholas Woodeson

Nicholas Woodeson

Celé jméno: Nicholas Robin Frank Woodeson
Místo narození: Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Rome, The Honourable WomanTaboo

Datum narození: 30.11.1949 (74 let)

Nicholas Woodeson je anglický herec, který se narodil roku 1949. Narodil se sice v Anglii, ale vyrůstal v Izraeli, kde pracovali jeho rodiče. Studoval na Marlborough College a University of Sussex, kde se začal podílet na divadelních představeních. V roce 1970 se podílel na National Student Drama Festival.

V sedmdesátých letech se pořádně rozjela jeho divadelní kariéra, kromě toho se věnoval studiu herectví na prestižní Royal Academy of Dramatic Art. Bylo proto jen otázkou času, kdy se Woodeson přesune do televizních obrazovek a na filmová plátna.

Woodeson začínal jako každý jiný – objevoval se v různých seriálech, ve kterých měl menší role. Sem tam přijímal filmové role, ale ani ty nebyly moc velké. Kromě toho se však aktivně podílel i na divadelním hraní, takže ho neustále něco zaměstnávalo.

První patřičně velkou roli se mu podařilo získat až roku 2005, kdy byl obsazen do seriálu Rome jako Posca, Caesarův osobní sluha a rádce. Této roli se věnoval až do roku 2007 a nutno říct, že právě tato role ho proslavila.

V následujících letech opět střídal ty nejrůznější role, zahrál si například v seriálu Ripper Street či filmech John Carter: Mezi dvěma světy a Hannah Arendt. Roku 2014 jsme ho mohli vidět v seriálu The Honourable Woman jako Judaha Bena-Shahara, následně se roku 2017 objevil v další větší roli, tentokrát si střihl Roberta Thoyta v seriálu Taboo. Dále si zahrál například v seriálech Will či Baptiste.

Foto: Walt Disney Pictures


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Taboo Robert Thoyt 2017 2017 1
Rome Posca 2005 2007 2

Filtr seriálů