Nick Frost

Nick Frost

Celé jméno: Nicholas John Frost
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Into the Badlands, Supernanny, 3 Below

Datum narození: 28.3.1972 (52 let)

Nicholas John Frost je velšský herec, komik, scenárista, producent a spisovatel. Narodil se ve čtvrti Dagenham v Londýně Tricii a Johnu Frostovým. Jeho rodiče pracovali jako návrháři kancelářského nábytku.

Navštěvoval střední školu Beal High School v Ilfordu. Když mu bylo patnáct let, tak podnik jeho rodičů zkrachoval a jejich rodina přišla o domov, takže se nastěhovala k sousedům, což bylo pro jeho matku hodně stresující, a proto utrpěla mrtvici. Aby podpořil svoji rodinu, rozhodl se Frost zanechat školy a najít si práci u rejdařské společnosti. Následně strávil dva roky v kibucu v Izraeli.

Když pracoval jako číšník v jedné mexické restauraci v Londýně, tak se seznámil s hercem Simonem Peggem, se kterým se brzy sblížil. Z těch dvou se stali spolubydlící a nejlepší přátelé. Pegg spolu s Jessicou Hynes napsal Frostovi roli v komediální v sitcomu Spaced, který byl tehdy částečně inspirován Peggovým a Frostovým životním stylem. Po boku Simona Pegga si zahrál ve filmech Jednotka příliš rychlého nasazení, Paul, Tintinova dobrodružství a U Konce světa.

Předtím, než získal roli Mikea v seriálu Spaced, se objevil v několika videoklipech firemních školení a následně si zahrál v jedné epizodě Acorn Antiques. V roce 2002 vymyslel pořad s názvem Danger! 50,000 Volts!, ve kterém vojenští odborníci demonstrují, jak improvizovat při nastání nebezpečné situace. Tentýž rok se podílel na tvorbě komediálního seriálu The Sofa of Time, ve kterém také účinkoval.

V roce 2004 si zahrál v romantické komedii Soumrak mrtvých a v následujícím roce vystoupil v pořadu Man Stroke Woman. V roce 2006 si zahrál v sitcomu Hyperdrive a v komedii Kinky Boots. Kromě toho se objevil v seriálu Look Around You, v reality show Supernanny dělá komentátora a zahrál si v komediálním seriálu Green Wing. V roce 2014 si zahrál v seriálu Mr. Sloane Jeremyho Sloanea.

Od roku 2016 se pravidelně objevoval jako Bajie v seriálu Into the Badlands, dále hrál od roku 2017 v seriálu Sick Note a od roku 2018 propůjčoval svůj hlas postavičce v animovaném seriálu 3 Below. Kromě toho byl obsazen do seriálu The Nevers jako Declan Orrun.

Svůj hlas propůjčil několika filmovým animovaným postavám, a tak jsme jej mohli slyšet např. ve snímcích Doba ledová 4: Země v pohybu, The Boxtrolls, Asterix: Sídliště bohů, Monster Family a StarDog and TurboCat. Navíc si zahrál ve filmech Piráti na vlnách, Sněhurka a lovec, Slaughterhouse Rulez, Fighting with My Family nebo Horrible Histories: The Movie – Rotten Romans.

Frost byl vychován jako katolík, ale dnes je ateista. Patří také mezi patrony charitativní organizace Humanists UK, která reprezentuje nevěřící. Když mu bylo deset let, zemřela jeho sestra v osmnácti letech na astmatický záchvat. Jeho matka zemřela v roce 2005. V roce 2015 vydal paměti popisující jeho život do jeho třiceti let.

Roku 2008 si vzal za ženu Christinu, která je napůl Švédka. O tři roky později se jim narodil syn a v roce 2013 se rozvedli.

Herec fandí fotbalovému klubu West Ham United FC a velšské fotbalové reprezentaci. Sám také hrával rugby za Barking RFC.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
3 Below Stuart 2018 2019 2
Into the Badlands Bajie 2017 2019 2

Filtr seriálů