Nick Nolte

Nick Nolte

Celé jméno: Nick King Nolte
Místo narození: Omaha, Nebraska, USA
Známé projekty: 48 hodin, Tři uprchlíci, The Mandalorian

Datum narození: 8.2.1941 (83 let)

Nick Nolte je americký herec, jehož kořeny ovšem sahají mnohem dál. Dá se říci, že je ještě Němec, Švéd, Ir a Ital. Zkrátka Nolte má opravdu bohatou historii a pestrou rodinu. Nolte byl několikrát léčený alkoholik, jeho kladný vztah k panákům a dobrému pivu je velice dobře znám, několikrát skončil v léčebně, ale snad už se dostal z toho nejhoršího.

Kromě alkoholu Nick lítal i v drogách, což se nejvíce podepsalo na jeho vzhledu. Ale kupodivu ho tvůrci zbožňovali, a i tak ho obsazovali stále do nových a nových rolí. Nejvíce ho proslavilo účinkování ve filmu 48 hodin. Většinou hrál v drsných akčních filmech, ale také ztvárnil i milovníka žen. Mezi jeho nejznámější filmy patří Povídky z New Yorku, Pán přílivu a Tři uprchlíci.

Vždy měl dobrý vztah s Georgem Lucasem, který ho nejen díky své komplikované minulosti zvažoval do role Hana Sola. Ta mu nakonec proklouzla mezi prsty, kdy se Lucas rozhodl tenkrát pro mladého Harrisona Forda. Nick Nolte si musel pro svou první Star Wars roli počkat až do roku 2019, kde si v seriálu The Mandalorian zahrál podivína Kuiila.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Mandalorian Kuiil 2019 2019 1

Filtr seriálů