Nick Robinson

Nick Robinson

Celé jméno: Nicholas John Robinson
Místo narození: Seattle, Washington, USA
Známé projekty: Melissa & Joey; Love, Simon; Love, Victor; A Teacher

Datum narození: 22.3.1995 (29 let)

Nick je americký herec, který má čtyři mladší sourozence a dva starší nevlastní sourozence. Vystudoval Campbell Hall School a následně Newyorskou univerzitu.

Jeho první herecký zkušenost přišla v 11 letech, když získal roli v divadelním představení A Christmas Carol. Zde si ho všiml hledač talentů a Nick začal získávat čím dál více rolí v divadlech v okolí Seattlu. V roce 2010 získal roli v seriálu Melissa & Joey, kde působil do jeho ukončení v roce 2015. Během těchto let si zahrál ještě ve filmech Ne/přátelé a Králové léta a v roce 2013 byl obsazen do filmu Jurský svět, který se do kin dostal v roce 2015. Další rok se objevil ve filmech Pátá vlna a Being Charlie a poté následovaly další hlavní role ve filmech Krystal a Všechno úplně všechno.

V roce 2018 ztvárnil Simona Spiera ve filmu Love, Simon. Tento film se stal velkým milníkem, neboť to byl první film nějakého velkého filmového studia, který se zaměřoval na gay romanci mladistvých. Nick už v té době neměl v plánu hrát středoškoláky, ale po přečtení scénáře k tomuto filmu svůj názor ještě změnil, jelikož se domníval, že film bude mít velký dopad na společnost a kulturu. Následující rok získal roli ve filmu Syn černého lidu. V roce 2020 vznikl seriál Love, Victor, který je spin-offem filmu Love, Simon. Nick se na seriálu podílí jako producent a působí v něm jako takový vypravěč. V jednom díle se dokonce ukázal i naživo. Svou další velkou roli představí v seriálu A Teacher, kde ztvární studenta, jenž začne mít intimní vztah se svou učitelkou.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
A Teacher Eric Walker 2020 2020 1
Love, Victor Simon Spier 2018 2021 3

Filtr seriálů