Nick Stahl

Nick Stahl

Celé jméno: Nicolas Kent Stahl
Místo narození: Harlingen, Texas, USA
Známé projekty: Muž bez tváře, Terminátor 3: Vzpoura strojů, Carnivàle

Datum narození: 5.12.1979 (44 let)

Nick Stahl je americký herec, který se narodil roku 1979 v texaském Harlingenu. Jeho rodiči jsou William Kent Stahl a Donna Lynn Stahl a má dvě starší sestry – Bonny a Emily. K herectví se dostal už jako dítě, přičemž svou první roli získal roku 1991.

Hned jedna z jeho prvních rolí byla skutečně velká, roku 1993 si totiž zahrál po boku herce Mela Gibsona ve filmu Muž bez tváře, kde se objevil Charles Norstadt. Následně sehrál velké role ve snímcích Nejlepší máma, Machři, Tenká červená linie a Podezřelé chování.

Poměrně hodně se proslavil na začátku 21. století. Po větších rolích ve filmech Sunset Strip, V ložnici, Šikana, Sjetý a Kletba si roku 2003 zahrál ve snímku Terminátor 3: Vzpoura strojů, kde se objevil jako samotný John Connor. Kromě toho se téhož roku začal objevovat i v seriálu Carnivàle, kde až do roku 2005 vystupoval jako Ben Hawkins.

Dále na sebe upozornil rolí Žlutého parchanta, kterého si zahrál v obou dílech Sin City. Kromě toho stojí za zmínku role ve filmech Sázkaři, Jak vykrást banku, Opravdový život, Něco za něco, Můj milý, můj drahý, Zrcadla 2, Probuď se, Meskada, 388 Arletta Avenue, Síla myšlenky, On the Inside a Hunter Hunter.

Rolí má sice stále hodně, ale jeho popularita pomalu klesá, protože se v poslední době neobjevuje v nijak povedených snímcích. Možná právě proto dal opět šanci seriálům. Roku 2012 se objevil v pár dílech seriálu Body of Proof jako Marcel Trevino. Dále jsme ho mohli vidět v seriálu Fear the Walking Dead, kde se roku 2021 objevil jako Riley.

Roku 2009 si vzal za ženu herečku Rose Murphy, se kterou má dceru Marlo. Od roku 2012 však žijí odděleně. Téhož roku měl problémy se zákonem, když byl například zadržen kvůli užívání pervitinu.

Foto: Lleju Productions


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Let the Right One In Matthew Dean 2022 1
Fear the Walking Dead Jason Riley 2021 2022 2

Filtr seriálů