Nicole Sullivan

Nicole Sullivan

Celé jméno: Nicole Julianne Sullivan
Místo narození: New York City, New York, USA
Známé projekty: MADtv, The King of Queens, Rita Rocks, Disjointed

Datum narození: 21.4.1970 (54 let)

Nicole Sullivan je newyorská herečka, dabérka a komička, která se narodila roku 1970, a to politikovi Edwardu C. Sullivanovi. Jako malá se věnovala tancování a přestěhovala se s rodiči do jiné newyorské čtvrti, než ve které bydlela odmala. Na střední škole hrála fotbal a basketbal a byla členkou studentské rady.

Po dostudování střední školy se začala věnovat studiu divadelního oboru na Northwestern University, zatímco se věnovala dvěma pracím a psaní divadelních her. Díky krátkému studiu na British American Drama Academy si vysloužila členství v Greenwich Shakespeare Company.

Jakmile měla vysokou školu za sebou, tak se přestěhovala do Los Angeles, kde se zaměřila na svou hereckou kariéru. Po několika reklamách a epizodních rolích v různých seriálech začala vystupovat v komediálním pořadu MADtv, díky kterému se dokázala prosadit. Aktivně tu vystupovala v letech 1995–2001, později se sem párkrát vrátila, ale jen na chvíli.

Na svém kontě má spoustu filmových i televizních rolí, nicméně známá je také díky svému hlasu, který propůjčuje různým animovaným postavám. Z jejích menších, ale podstatných hraných rolí zmiňme účast na seriálech Hot Properties, Raines, Scrubs, Shit My Dad Says a Cougar Town.

Skutečně velkou roli měla v seriálu The King of Queens, kde v letech 2001–2007 vystupovala jako Holly Shumpert. Dále jsme ji mohli v letech 2008–2009 vidět v seriálu Rita Rocks, kde si zahrála hlavní postavu jménem Rita Clemens. Roku 2013 se objevila i v seriálu Wendell and Vinnie jako Wilma Bassett. V letech 2014–2019 se objevila v seriálu Black-ish jako Janine a v letech 2017–2018 si zahrála Marii v seriálu Disjointed.

První větší dabovací roli získala roku 2000 v seriálu Buzz Lightyear of Star Command. Poté jsme ji mohli slyšet i v seriálech Family Guy, Baby Blues, Clone High, Kim Possible, Slacker Cats, The Secret Saturdays, The Penguins of Madagascar, Liverspots and Astronots a DC Super Hero Girls: Super Shorts.

Od roku 2006 žije s Jasonem Packhamem, se kterým má dva syny, a to Dashela Pierce a Becketta Edwarda. Má irské a německé předky a jejími dobrými kamarádkami jsou herečky Christa Miller a Sarah Chalke.

Foto CC BY-SA 3.0 DerSchwabel, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Family Guy Muriel Goldman 2001 2022 10

Filtr seriálů