Nigel Lindsay

Nigel Lindsay

Celé jméno: Nigel Lindsay
Místo narození: St. John's Wood, Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Rome, Čtyři lvi, Victoria, White Gold

Datum narození: 17.1.1969 (54 let)

Nigel Lindsay je anglický herec, který se narodil roku 1969 v Londýně. Narodil se sice v St. John's Wood, ale vyrůstal v Kentonu. Po studiu na Merchant Taylors' School v Northwoodu navštěvoval University of Birmingham, kde studoval angličtinu a francouzštinu.

Po skončení studií pracoval tři roky jako finanční analytik. Jeho kariéra ale nabrala jiný směr po účasti v charitativním projektu Roberta Bolta The Thwarting of Baron Bolligrew. Začal brát lekce herectví na akademii Webber Douglas a několik dalších let se objevoval především na divadelních prknech.


V televizi se poprvé objevil roku 1992 a od té doby tu neustále vystupuje. První větší role se mu podařilo získat v seriálech Dressing for Breakfast, Too Much Sun a The Armando Iannucci Shows, ale pořádně na sebe upozornil až roku 2007, kdy se objevil v seriálu Rome jako pomstychtiví Žid Levi.

Následně se objevil v seriálech Jam & Jerusalem, The Fear, The Tunnel a Unforgotten nebo ve filmu Čtyři lvi, ve kterých měl větší role. Jeho další velkou rolí se stala postava sira Roberta Peela, kterého si v letech 2016–2017 zahrál v historickém seriálu Victoria.

Roku 2018 jsme ho ještě mohli vidět v seriálu Safe, kde si zahrál postavu jménem Jojo Marshall. Poté se objevil i v seriálu White Gold, kde hrál Tonyho Walshe.

Foto: Warp Films


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Victoria Sir Robert Peel 2016 2017 2
Rome Levi 2007 2007 1

Filtr seriálů