Noel Fisher

Noel Fisher

Celé jméno: Noel Roeim Fisher
Místo narození: Vancouver, British Columbia, Kanada
Známé projekty: Shameless, Želvy Ninja

Datum narození: 13.3.1984 (40 let)

Noel se stal jedním z nejvyhledáva­nějších všestranných umělců filmového průmyslu, který v posledních letech přináší na malá i velká plátna dokonalé ztvárnění svých postav. Od mariňáka bojujícího proti invazi mimozemšťanů v ulicích Santa Monicy až po několik tisíc let starého rumunského upíra. Noel předvádí široký rozsah svých hereckých schopností v některých z nejžhavějších filmových projektů dneška.

Fisher pochází z Vancouveru. Jeho vůbec první herecká role byla v TV filmu The Sheldon Kennedy Story pro CBC v roce 1999. Díky tomu byl poprvé nominován na cenu GEMINI, o kterou se později ucházel znovu v kanadském seriálu Godiva's. Dále se pak objevil v celovečerním trháku Battle Los Angeles, kde si zahrál a ztvárnil roli vojáka Pfc. Shauna Lenihana společně s Aeronem Eckhartem. Také se objevil na programu CBS v seriálu Two and a Half Men, The Mentalist a Medium, stejně tak jako v Law & Order: Special Victims Unit, Huff a Bones na televizních kanálech FOX a NBC. V roce 2008 si zahrál v celovečerním filmu Red po boku Briana Coxe. Rok 2010 byl pro Fishera vyčnívající, zahrál si hned ve dvou minisériích HBO The Pacific a Band of Brothers.

Embed from Getty Images

V roce 2012 jsme Fishera mohli vidět ve vedlejší roli (jako rumunského upíra Vladimíra) v posledním díle celosvětového fenoménu The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 2. V květnu 2012 byl Fisher vidět spolu s Kevinem Costnerem a Billem Paxtonem v mini seriálu Hatfields & McCoys, který zaznamenal na History Channel rekordní sledovanost.

K jeho dalším televizním přírůstkům z posledních dvou let patří solidní vystoupení pro Fox – Lie To Me, „FX – Terriers, CBS – Criminal Minds: Suspect Behavior a pro TNT – Dark Blue. Diváci si ho mohou nejlépe pamatovat pro jeho vynikající herecký výkon v úspěšném seriálu The Riches na FX, kde ztvárnil postavu potměšilého a chytrého Cala, syna Eddieho Izzarda a Minnie Driver.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Shameless Mickey Milkovich 2011 2016 7

Filtr seriálů